Futboliści Seahawks ze srebrnymi medalami

To był wyjątkowy sezon dla zawodników Seahawks Gdynia. Futboliści z naszego miasta po raz drugi z rzędu zdobyli wicemistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. Tak, jak przed rokiem, Jastrzębie musiały uznać wyższość Wrocławskich Panter. Finałową rywalizację podsumowuje dla nas trener Seahawks Maciej Cetnerowski.

Czytaj więcej

Otwarte miasto, otwarte dane

Gdynia, podążając wzorem europejskich standardów, otwiera zasoby z danymi publicznymi. Dołącza tym samym do niewielkiego grona polskich miast publikujących zbiory danych miejskich. Nowy portal www.otwartedane.gdynia.pl jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych działalnością samorządu. Przyda się on również tym, którzy poszukują danych potrzebnych do pracy czy rozwijania innowacyjnych pomysłów.

27.06.2017 Czytaj więcej

Morskie legendy w GCF

Miłośnicy morskich przygód i fascynujących opowieści będą zachwyceni. W środę 28 czerwca w Gdyńskim Centrum Filmowym startuje pierwszy Przegląd Filmów Morskich w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Wstęp wolny.

27.06.2017 Czytaj więcej

Uwaga! Open’er Festival i zmiany w organizacji ruchu

Od 28 czerwca do 1 lipca, w związku z tegoroczną edycją Open’er Festival, przewidujemy wzmożony ruch na drogach w Gdyni. Prosimy, jeśli to możliwe, o korzystanie z komunikacji miejskiej. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość!

26.06.2017 Czytaj więcej

Moje drzewo – nasz pomnik. Szukamy nowych pomników przyrody

Biuro Ogrodnika Miasta zaprasza wszystkich gdynian do udziału w wielkich poszukiwaniach. Ich celem będą wyjątkowe znaleziska – nowe gdyńskie pomniki przyrody. Chodzi o wyłowienie z gąszczu gdyńskiej zieleni wyróżniających się swą urodą, wielkością lub nietypowym kształtem drzew lub krzewów. Czas na zgłoszenia upływa pod koniec października.

26.06.2017 Czytaj więcej

Aktywizuj się zawodowo

Ponad 1,5 mln złotych – to budżet projektu, którego celem jest aktywizacja osób pozostających bez pracy pochodzących z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Program właśnie wystartował a rekrutacja potrwa do 31 lipca 2018 roku. Wyjaśniamy, kto i jakie warunki musi spełnić, aby wziąć w nim udział.

26.06.2017 Czytaj więcej

Adrian Kurek kolarskim Mistrzem Polski

Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) wygrał wyścig elity ze startu wspólnego i zdobył w Gdyni złoty medal mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Srebro wywalczył Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), a brąz Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

25.06.2017 Czytaj więcej

Jak wzbogacić się na blogu?

Po raz szósty w Strefie Startup Gdynia odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Blogera. Tym razem uczestnicy poznają sposoby zarabiania na blogu.

25.06.2017 Czytaj więcej

Zamień eRatusz na gdynia.pl. Pobierz nową gdyńską aplikację

Po całkowitej odmianie strony www.gdynia.pl przyszedł czas na współgrającą z nią miejską aplikację. Od 1 lipca bieżącego roku dostępna do pobrania będzie bezpłatna „apka” gdynia.pl, która zastąpi prezentujący codziennie bieżące informacje z Gdyni eRatusz.

25.06.2017 Czytaj więcej

Na finał Dni Morza święto Marynarki Wojennej

Jak co roku, ostatnia niedziela czerwca – święto Marynarki Wojennej - jest finałem obchodów Dni Morza. Tego dnia we wszystkich jednostkach polskich sił morskich marynarze spotkają się na uroczystych zbiórkach, a na polskich okrętach w kraju i zagranicą podniesiona zostanie wielka gala banderowa.

24.06.2017 Czytaj więcej

Podwodne spełnianie marzeń

W najbliższą niedzielę 25 czerwca na plaży w Orłowie pasjonaci nurkowania będą zacierać ręce i płetwy. Pod okiem doświadczonych instruktorów zejdą pod wodę, by podziwiać piękno podwodnego świata podczas 3City Diving Day. Celem akcji jest wsparcie fundacji Trzeba Marzyć.

24.06.2017 Czytaj więcej

Norweski gigant w Gdyni

Norwegian Getaway, jeden z największych statków pasażerskich na świecie zacumował w gdyńskim porcie. Była to pierwsza wizyta tak imponujących rozmiarów wycieczkowca w polskim porcie. Nie dziwi więc fakt, że zainteresowanych nie brakowało. Jednostkę można było podziwiać z ostrogi przy Muzeum Emigracji.

23.06.2017 Czytaj więcej

Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę

W piątkowe południe jednostka Kontroler-20 wypłynęła na wody Zatoki Gdańskiej, by obecni na pokładzie przedstawiciele władz miasta i morskich instytucji złożyli hołd tym, którzy odeszli na wieczną wachtę. Kwiaty składamy walczącym i poległym na morzu, nie tylko w czasie wojny, ale także tym, którzy zginęli na morzu w katastrofach morskich i podczas codziennej pracy w marynarce handlowej – powiedziała Joanna Zielińska przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

23.06.2017 Czytaj więcej

Dziesiątki pomysłów na Park Centralny. Opowiedz o swoim

Gdzie dokładnie powinno być boisko? Czy fontanna jest trafniejszym pomysłem od stawu? Czy mury oporowe można zastąpić lekką skarpą, która zimą przyciągałaby amatorów jazdy na sankach? To zaledwie część z wielu tematów poruszonych podczas pierwszego spaceru badawczego w ramach konsultacji dotyczących Parku Centralnego. Kolejna okazja do podzielenia się swoimi pomysłami na tę przestrzeń, już w sobotę (24 czerwca).

23.06.2017 Czytaj więcej

Osiem razy większy projekt Budżetu Obywatelskiego

Amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu na Chwarznie-Wiczlinie na pewno zwrócili uwagę na prace prowadzone w dzielnicy. Siłownia zewnętrzna już jest gotowa, a budowa łącznie około 1,3 kilometra ścieżek rowerowych zbliża się do końca. Te inwestycje to nic innego jak realizacja jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2015. W mocno poszerzonym zakresie!

23.06.2017 Czytaj więcej

Wakacje w Gdyni

Wakacje to najbardziej wyczekiwany przez dzieci i młodzież czas. W piątek 23 czerwca ostatni w tym roku szkolnym dzwonek zabrzmi dla prawie 27,5 tys. gdyńskich uczniów. Gdynia od wielu lat dba o wypoczynek najmłodszych mieszkańców dofinansowując program „Akcja Lato” realizowany w gdyńskich placówkach oświatowych. Co roku zapewnia możliwość atrakcyjnego spędzania czasu wolnego uczniom, którzy pozostają w mieście w czasie wakacji letnich. Instytucje kultury oraz stowarzyszenia i kluby sportowe również przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.

23.06.2017 Czytaj więcej

Weekend po gdyńsku

Już jest. Do Gdyni nareszcie zawitało lato. Dla długo wyczekiwanej pory roku, przygotowano specjalne powitanie. Na początek Święto Morza, które przez cały weekend nie opuści Gdyni. Ale świętować nie będziemy tylko na morzu.

23.06.2017 Czytaj więcej

Cudawiankowe atrakcje naukowe

Błędne ogniki i opowieści o legendarnym kwiecie paproci, magii torfowisk oraz pełna emocji gra miejska – to nie jedyne atrakcje, które Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni przygotował dla najmłodszych i nieco starszych uczestników „Cudawianków”. Imprezy towarzyszące obchodom nocy świętojańskiej rozpoczną się w sobotę 24 czerwca o godz. 12.00. Wstęp wolny.

22.06.2017 Czytaj więcej

Nowa aplikacja mobilna dla mieszkańców i turystów

W pierwszy dzień wakacji, 24 czerwca Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, wdroży platformę Vizum w celu wykorzystania jej do komunikacji z mieszkańcami i turystami. Wcześniej pilotażowo platformy użyto podczas festiwalu architektury Open House Gdynia na przełomie maja i czerwca.

22.06.2017 Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w kolarstwie już w ten weekend

W najbliższy weekend Pomorze zamieni się w niekwestionowaną stolicę polskiego kolarstwa. Gdynia i gmina Krokowa są w tym roku gospodarzami Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. 5-dniowe zawody rozpoczęła się 21 czerwca w Krokowej, jednak ich dwa kluczowe dni i wyścigi startować będą z Gdyni (24 i 25 czerwca). Miasto szykuje się na wielkie sportowe święto, ale i duże wyzwanie organizacyjne.

22.06.2017 Czytaj więcej