Logo, z którym Marynarce będzie do twarzy

Z okazji przyszłorocznej 100. rocznicy powstania Marynarki Wojennej został ogłoszony konkurs na logo uświetniające to wyjątkowe wydarzenie. Każdy może spróbować swoich sił i zostać autorem jubileuszowej identyfikacji morskich sił zbrojnych. Oprócz oczywistej w takich przypadkach satysfakcji, na zwycięzcę czeka 5000 złotych nagrody.

Czytaj więcej

Moc atrakcji z funduszami europejskimi w tle

Po raz czwarty odbywały się w Gdyni Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Można było wejść, zobaczyć a nawet dotknąć rzeczy i odkryć miejsca, które na co dzień są niedostępne. To największe wydarzenie promujące projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce.

22.05.2017 Czytaj więcej

Witaj przyjacielu Zhuhai!

Jest miastem nadmorskim, na którego obszarze znajduje się 217 wysp, leży w prowincji Guangdong w delcie Rzeki Perłowej, liczy 1,6 miliona mieszkańców i właśnie zostało miastem zaprzyjaźnionym/siostrzanym Gdyni. W chińskim Zhuhai podpisano umowę, na podstawie której miasta będą realizowały szeroko pojętą współpracę.

21.05.2017 Czytaj więcej

Za nami kolejna edycja Nocy Muzeów w Gdyni

Z soboty na niedzielę odbyła się w w Gdyni kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Chociaż impreza organizowana jest od kilkunastu lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Przy pięknej, letniej pogodzie w Gdyni pojawiły się tłumy odwiedzających.

21.05.2017 Czytaj więcej

Uroki krótkofalarstwa

Krótkofalarstwo zwane jest też radiową służbą amatorską, którą pełnią miłośnicy nadawania na falach radiowych. Choć może przypominać zabawę, pełni ważną rolę w ratownictwie, akcjach poszukiwawczych i ostrzeganiu przed gwałtownymi zmianami pogody. O tej formie aktywności opowiedział nam Stefan Wieczorek prezes Koła Krótkofalowców Błyskawica z gdyńskiego Oksywia.

21.05.2017 Czytaj więcej

Wodna Fiesta na początek żeglarskiego sezonu

Gdyńska marina była dziś miejscem Wodnej Fiesty. Festiwal zainaugurował sezon żeglarski na Pomorzu. To również okazja, aby pożegnać wyruszającą tego dnia ekspedycję poszukiwawczą ORP „Orzeł”. Wstęp wolny.

20.05.2017 Czytaj więcej

User Experience – doświadcz nowego

Tipi UX to spotkania, które poruszają tematykę User Experience. Pierwsze Tipi UX od-było się rok temu w Gdyni, a obecnie organizowane jest również w innych miastach Pol-ski. Główną tematyką spotkań jest grafika, psychologia i marketing – słowem najważ-niejsze zagadnienia dla każdego, kto chciałby tworzyć użyteczne rozwiązania. 29 maja osoby, które chciałyby poznać to zagadnienie będą mogły poszerzyć swoją wiedzę pod-czas wydarzenia Tipi UX Trójmiasto w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

20.05.2017 Czytaj więcej

Euruś oficjalną maskotką Euro U21 w Gdyni

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.

20.05.2017 Czytaj więcej

Jak spełnić marzenia o aktorstwie - opowiada Małgorzata Polakowska

Aktorstwo to jeden z zawodów, który od zawsze rozpalał wyobraźnię młodych ludzi. O specyfice tej pracy opowiada gdyńska aktorka Małgorzata Polakowska, którą na co dzień można oglądać na deskach Teatru Gdynia Główna.

20.05.2017 Czytaj więcej

W poszukiwaniu rzadkich okazów gdyńskiej flory

Wiosna na dobre zagościła w naszym mieście. Pogoda zachęca, aby porzucić utarte spacerowe szlaki i odwiedzić ostoje dzikiej przyrody. Warto wiedzieć, że w naszym mieście występuje wiele ciekawych gatunków roślin. Przedstawiamy kilka ich rodzajów.

20.05.2017 Czytaj więcej

Na nartach przy bulwarze

Szykuje się wyjątkowa gratka dla osób chcących skorzystać z wodnego szaleństwa. W najbliższą sobotę 20 maja na Bulwarze Nadmorskim ruszy wyciąg do nart wodnych. Do tej pory to była atrakcja znana głównie z jezior, więc możliwość „szusowania” po wodach Zatoki Gdańskiej zapowiada się doskonale.

19.05.2017 Czytaj więcej

Wspólne projektowanie przestrzeni przy Chwarznieńskiej

Studenci architektury Politechniki Gdańskiej ponownie spotkali się z mieszkańcami Witomina, by rozmawiać o zagospodarowaniu przestrzeni w rejonie rewitalizacji. W czwartek, 18 maja, „na tapetę” wzięli tereny przy ul. Chwarznieńskiej, przy budynkach od numeru 4 do 8.

19.05.2017 Czytaj więcej

Weekend po gdyńsku

Wiosna na dobre zagościła w Gdyni. Ciepło i wysokie temperaturą każą myśleć już o wakacjach, ale spokojnie... W maju w Gdyni sporo się dzieje. Czekamy na R@port, a póki co w Gdyńskim centrum Filmowym trwa święto miłośników oglądania dokumentów na wielkim ekranie, czyli Festiwal Millennium Docs Against Gravity.

19.05.2017 Czytaj więcej

By w pubie siedziało się przyjemniej

Są młodzi, zdolni i niezwykle pomysłowi i właśnie wygrali jeden z najbardziej prestiżowych konkursów informatycznych. Mowa o programistach z gdyńskiej firmy Speednet, którzy stworzyli wyjątkową aplikację. Dzięki ich pracy klienci pubów będą mogli płacić bez odchodzenia od stolika.

19.05.2017 Czytaj więcej

Daj miedziaka na dzieciaka

Niedzielne muzyczne wydarzenie w gdyńskim klubie Ucho odbędzie się pod hasłem „Daj miedziaka na dzieciaka”. To oznacza, że pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na rehabilitację Jasia, Tomka, Pawła i Mai. Na scenie wystąpią: Craig & Haker, Good Company i Orion.

19.05.2017 Czytaj więcej

R@port dobija do brzegu

Dosłownie kilka dni dzieli nas od ważnego teatralnego wydarzenia, jakim jest Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Publiczność obejrzy w sumie osiem przedstawień konkursowych, by na koniec poznać najlepsze. Inauguracja festiwalu odbędzie się w niedzielę 21 maja w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza. Wydarzenie otworzy sztuka „Triumf woli” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego.

19.05.2017 Czytaj więcej

Pieszy Rajd Kaszubski czeka na śmiałków

42 km pieszo, poszukiwanie białej broni, zadania kulinarne, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Pieszego Rajdu Kaszubskiego, który odbędzie się 17 czerwca. Zapisy wciąż trwają.

19.05.2017 Czytaj więcej

Po raz piąty pobiegli 5 mil

Jubileuszowy piąty Bieg 5. mil o Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych za nami! Zawody rozgrywane w jednym z najciekawszych miejsc Gdyni, zamkniętym za co dzień terenie portu wojennego, zgromadziły pół tysiąca biegaczy.

18.05.2017 Czytaj więcej

Znamy nominacje do 12. Nagrody Literackiej GDYNIA

Spośród 434 zgłoszonych tytułów w czterech kategoriach Kapituła 12. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła 20 nominowanych. Nazwiska finalistów zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

18.05.2017 Czytaj więcej

Święto gdyńskich strażaków

Ich służba jest wymagająca i odpowiedzialna, ale jak sami mówią nie wyobrażają sobie bez niej życia. W czwartkowe przedpołudnie strażacy z Gdyni celebrowali swoje święto - Dzień Strażaka. W reprezentacyjnych mundurach świętowali przed komendą przy ulicy Władysława IV. Oprócz strażaków w obchodach wzięli licznie udział mieszkańcy. Najmłodsi mogli podziwiać wozy ratowniczo-gaśnicze, zarówno te zabytkowe, jak i najnowsze pojazdy gaśnicze. Gratulacje i życzenia, w imieniu samorządu gdyńskiego, złożył strażakom dyrektor UM Jerzy Zając.

18.05.2017 Czytaj więcej