Jeden z największych wycieczkowców świata odwiedzi Gdynię

W piątek, 23 czerwca około południa do gdyńskiego portu wejdzie statek pasażerski Norwegian Getaway, najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port.

Czytaj więcej

„Malujemy Gdynię żaglami” – zapraszamy dzieci i młodzież

Aktywny wypoczynek, opanowanie tajników żeglarstwa, nawiązanie nowych przyjaźni – to wszystko czeka na dzieci i młodzież, które w ramach nowego projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej już w te wakacje wyruszą na morską przygodę. Zajęcia żeglarskie i rejsy po Zatoce Gdańskiej na pokładzie jachtu „Galped”, którego właścicielem jest MOPS, prowadzić będą doświadczeni żeglarze z Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica”.

21.06.2017 Czytaj więcej

Mieszkańcy z pomysłami na Park Centralny

Pełna sala w gdyńskim Urzędzie Miasta to najlepszy dowód na to, że plany władz miasta na utworzenie Parku Centralnego spotkały się z żywym zainteresowaniem mieszkańców. 20 czerwca odbyło się pierwsze ze spotkań w ramach trwających konsultacji społecznych. Kolejna okazja do podzielenia się swoją opinią – podczas czwartkowych i sobotnich spacerów badawczych.

21.06.2017 Czytaj więcej

Gdynia U21: Hiszpanie triumfują w Gdyni

Fenomenalna atmosfera na trybunach i koncertowa gra na boisku. Kibice, którzy we wtorkowy wieczór pojawili się na Stadionie Miejski nie mogli czuć się rozczarowani. W arcyprestiżowych derbach półwyspu iberyjskiego podczas EURO U-21 Hiszpania pokonała Portugalię 3-1.

21.06.2017 Czytaj więcej

Cudawianki po raz dziesiąty

Cudawianki to wydarzenie, bez którego ciężko sobie wyobrazić gdyńskie świętowanie letniego przesilenia. 24 czerwca ta plenerowa, muzyczno-artystyczna impreza już po raz 10. oficjalnie otworzy sezon letni w Gdyni. Głównymi gwiazdami tegorocznej edycji będą zespoły Crystal Fighters, Kamp! oraz Smolik i Kev Fox. Ale to tylko fragment atrakcji tej całodziennej imprezy.

20.06.2017 Czytaj więcej

Zgłoś się na 16. Pomorskie Warsztaty Filmowe!

Ruszają zapisy na 16. Pomorskie Warsztaty Filmowe! Przez cztery miesiące ich uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat tworzenia filmów fabularnych, a wszystko pod okiem praktyków kina i znakomitych wykładowców.

20.06.2017 Czytaj więcej

Myśl! Nie zostawiaj psa w samochodzie!

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Słońce, upał, miejskie imprezy, czas sprzyjający wyjazdom, plażowaniu i towarzyskim spotkaniom… a także pozostawianiu czworonogów w rozgrzanych samochodach. Jak pomóc pozostawionemu w aucie cierpiącemu psiakowi? Które służby powiadomić? Jak udzielić pierwszej pomocy? Podpowiadamy.

20.06.2017 Czytaj więcej

Święto Morza otwiera sezon letni

Święto Morza sięga korzeniami do II Rzeczypospolitej. Jednak dzieje historii i różne koleje losu sprawiły, że wskrzeszenie imprezy w dawnym stylu było możliwe dopiero w 2013 roku. Od tego czasu Święto Morza jest obchodzone regularnie. Tym razem świętowanie rozpoczniemy w piątek 23 czerwca.

20.06.2017 Czytaj więcej

Park Centralny w Gdyni: Twoje zdanie ma znaczenie

Teren zielony wzdłuż alei Marszałka Piłsudskiego stanie się wkrótce urokliwym miejskim ogrodem. Władze miasta ogłosiły już plany stworzenia w tym miejscu Parku Centralnego. To będzie uzupełnienie istniejących w tej okolicy terenów rekreacji, z których mieszkańcy chętnie korzystają. Gdynianie będą mieć ważny głos w sprawie ostatecznego kształtu tego fragmentu miasta. W tym tygodniu, w ramach trwających konsultacji społecznych, odbędzie się otwarte spotkanie z mieszkańcami oraz dwa spacery badawcze.

19.06.2017 Czytaj więcej

Portugalia trenowała w Gdyni

Reprezentanci Portugalii na dwa dni przed wielkim meczem z Hiszpanią, zaprezentowali się kibicom podczas otwartej sesji treningowej w Gdyni. W niedzielę ćwiczyli na boisku bocznym Gdyńskiego Centrum Sportu. Dla łowców autografów była to okazja, by zdobyć podpisy swoich ulubionych piłkarzy.

19.06.2017 Czytaj więcej

Przez weekend zmieniali auta w campery

Dla wszystkich marzących o wakacyjnych podróżach we własnym camperze, w weekend odbyły się warsztaty Van Life. Uczestnicy projektowali zabudowy kempingowe pozwalające przeistoczyć zwykły pojazd w komfortowy wakacyjny domek na kółkach dla dwóch osób.

19.06.2017 Czytaj więcej

Rajd Matek i pokaz zabytkowych samochodów

W niedzielę 18 czerwca na parkingu przy Akwarium Gdyńskim odbył się 5. Rajd Matek. Można było podziwiać nie tylko wyścigi i zdolności motoryzacyjne kobiet, ale także pokaz zabytkowych i sportowych pojazdów. Emocji nie brakowało.

19.06.2017 Czytaj więcej

Jerzy Gruza z Platynowymi Lwami

23 września 2017 roku, podczas gali finałowej 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Platynowe Lwy zostaną przekazane reżyserowi i scenarzyście filmowemu, telewizyjnemu i teatralnemu Jerzemu Gruzie. Odbierając Platynowe Lwy podczas gali finałowej 42. FPFF, Jerzy Gruza ponownie stanie na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, z którym wiążą się jedne z największych sukcesów w karierze tego twórcy.

18.06.2017 Czytaj więcej

Święto organizacji pozarządowych i Niebieskie Miasteczko

17 czerwca na Placu Grunwaldzkim miało miejsce kolorowe święto gdyńskich organizacji pozarządowych. Dodatkowo, zawitało tam Niebieskie Miasteczko. Na miejscu można było dowiedzieć się, jak uchronić się od cukrzycy i powiązanych z nią chorób.

17.06.2017 Czytaj więcej

Wielka Brytania ma Beara Gryllsa, a Gdynia Rafała Króla

Przemierzyłem cały świat – może o sobie powiedzieć Rafał Król, gdyński podróżnik, który opowiada o swoich przygodach w odległych zakątkach świata. Jeśli ktoś planuje dalekie wojaże i chciałby wiedzieć, jak się ubrać na pustynię, a na co uważać w dżungli czy na lodowcu, to Rafał zna na te pytania odpowiedź.

17.06.2017 Czytaj więcej

Dołącz do wolontariuszy „Erasmus+”

Wolontariat Europejski w ramach Programu „Erasmus+” to nie tylko praca społeczna w organizacjach i instytucjach non-profit w krajach europejskich, ale również szansa na zdobycie cennego doświadczenia i poznania nowych kultur. Obecnie Centrum Współpracy Młodzieży szuka osób zainteresowanych uczestnictwem w projektach w Czechach, Gruzji, Ukrainie, Włoszech oraz Hiszpanii.

17.06.2017 Czytaj więcej

Seniorze, nadchodzi twój tydzień!

Zwiedzanie wystawy muzeum, lekcje teatralne, konsultacje genealogiczne, debata, plener malarski… To dopiero początek listy bezpłatnych wydarzeń, które czekać będą na starszych mieszkańców w ramach Gdyńskiego Tygodnia Seniorów. Pierwsze zajęcia odbędą się już w poniedziałek, 19 czerwca. Zainteresowani seniorzy wciąż mogą dołączyć!

16.06.2017 Czytaj więcej

Gdynia szuka inwestorów w Londynie

Emerging Europe, specjalistyczne wydawnictwo i portal zajmujący się wspieraniem rozwoju gospodarczego krajów „Nowej Europy”, 7 czerwca zorganizowało w Londynie specjalne seminarium. Było ono poświęcone promocji na rynku brytyjskim i europejskim trzech polskich miast: Gdyni, Poznania i Lublina.

16.06.2017 Czytaj więcej

W sobotę rusza Pieszy Rajd Kaszubski

Punktualnie o 8.00 w sobotę 17 czerwca z Adventure Park Kolibki wyruszy Pieszy Rajd Kaszubski. Jego uczestnicy pokonają pieszo aż 42 kilometry. W tym czasie czekają ich liczne testy sprawnościowe i łamigłówki.

16.06.2017 Czytaj więcej

VI LO z kompleksem sportowym na szóstkę

Dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego dbanie o kondycję fizyczną to prawdziwa przyjemność. Od roku mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. A już wkrótce będą mogli trenować na świeżym powietrzu. Rusza bowiem budowa kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przetarg wygrała firma Gardenia z Warszawy. Wykonawca zobowiązał się wykonać prace w ciągu 20 miesięcy, a na plac budowy wejdzie w przyszłym tygodniu. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony 100 tys. złotych.

16.06.2017 Czytaj więcej