Perły Samorządu tym razem nad morzem

Dwa dni spotkań, rozmów, sesji plenarnych i paneli dyskusyjnych to program odbywającego się właśnie w Gdyni ogólnopolskiego kongresu „Perły Samorządu 2017" organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i Gdynię. Po raz pierwszy to prestiżowe spotkanie odbywa się poza Warszawą. Za nami już pierwsze dyskusje i panele z udziałem ekspertów. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wieczorna (25 maja) gala, podczas której najlepsze samorządy i włodarze odbiorą Perły Samorządu.

Czytaj więcej

Błękitna flaga dla kąpieliska Śródmieście oraz Mariny Gdynia

Decyzją międzynarodowego jury w Kopenhadze Błękitna Flaga pozostaje w Gdyni na kolejny sezon. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały kąpielisko Gdynia Śródmieście oraz przystań jachtowa Marina Gdynia.

25.05.2017 Czytaj więcej

Mural z dziecięcych marzeń

W Gdyni jest ich blisko 50 i zdobią zarówno kluczowe i popularne miejsca w mieście, jak i te, które nie zawsze są dostępne dla oka spacerowicza. Murale to dzieła artystyczne, z którymi każdy i to codziennie może obcować. Wczoraj nasze miasto oficjalnie wzbogaciło się o nowy promieniujący dziecięcym entuzjazmem mural. Nic dziwnego, ponieważ jego twórcy inspirowali się swoimi marzeniami.

25.05.2017 Czytaj więcej

Czas na kobiety jest codziennie

O barierach i problemach, ale także o szansach i możliwościach wyzwolenia własnego potencjału. Przede wszystkim o tym, że trzeba sobie pomagać i wzmacniać siebie nawzajem rozmawiały uczestniczki konferencji „Czas na kobiety” zorganizowanej w Gdyni przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet i Laboratorium Innowacji Społecznych.

25.05.2017 Czytaj więcej

Podyskutujmy o piwie

W czwartek na całym świecie celebrujemy Światowy Dzień Piwowara, zaś w sobotę 27 maja Gdynia zamieni się w pomorską stolicą piwa. Miłośnicy i wytwórcy bursztynowego napoju będą mieli okazję spotkać się i podyskutować na bieżące tematy podczas I Pomorskiego Spotkania Piwowarów w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

25.05.2017 Czytaj więcej

Nowoczesny akcelerator w redłowskim szpitalu

Pacjenci Szpitala Morskiego im. PCK będą mogli skorzystać z nowego sprzętu do radioterapii. Dzięki niemu skróci się czas naświetlania pacjentów, umożliwiona będzie dokładniejsza diagnostyka, a napromieniowywanie zostanie ograniczone do minimum.

24.05.2017 Czytaj więcej

Największe koło widokowe ponownie w Gdyni

W Dzień Matki, 26 maja na Molo Południowym, w sąsiedztwie gdyńskiej Mariny wystartuje jedna z popularniejszych letnich atrakcji - największe w Polsce, niemalże 60-metrowe koło widokowe „Wheel of Vision ”.

24.05.2017 Czytaj więcej

Pierwszy krok w kierunku Parku Centralnego

Radni Miasta Gdyni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania części dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, rejon Skweru Plymouth i al. Marsz. Piłsudskiego. Zmiany umożliwią realizację Parku Centralnego. Po ich wprowadzeniu, odpadnie możliwość stworzenia w tym miejscu obiektu handlowego.

24.05.2017 Czytaj więcej

Perły Samorządu 2017 zostaną wręczone w Gdyni

Ogólnopolski kongres "Perły Samorządu 2017" odbędzie się w tym roku w Gdyni. Organizowane przez Dziennik Gazetę Prawną wydarzenie po raz pierwszy w 5-letniej historii zostanie przygotowane poza stolicą. Punktem kulminacyjnym zaplanowanego na 25 i 26 maja spotkania jest wręczenie nagród „Perły Samorządu 2017”.

24.05.2017 Czytaj więcej

Jak stworzyć miasto dostępne dla wszystkich?

„Przestrzeń przyjazna wszystkim – tworzenie modelu samorządowego” - pod takim hasłem spotkają się specjaliści na konferencji, która odbędzie się 30 maja w Gdyni, by podyskutować o tworzeniu miasta przyjaznego dla każdego mieszkańca. Na konferencji zostanie przedstawiony model budowania infrastruktury przyjaznej wszystkim, który od wielu lat realizowany jest w Gdyni.

24.05.2017 Czytaj więcej

Asseco Gdynia z nowym sponsorem tytularnym

Asseco Data Systems został nowym sponsorem tytularnym gdyńskich koszykarzy. W nadchodzącym sezonie klub będzie chciał postawić na intensywne szkolenie młodych zawodników, a także bliską współpracę z lokalną społecznością.

24.05.2017 Czytaj więcej

Studenci będą się bawić!

Jak co roku o tej porze studenci przygotowują się do…juwenaliów! W dniach 25-27 maja na gdyńskim Molo Południowym nie zabraknie dobrej zabawy, koncertów, food trucków, aktywności sportowych oraz wielu innych atrakcji, nie tylko dla studentów.

23.05.2017 Czytaj więcej

Sprawdź projekty dla zachodniej części Witomina-Radiostacji

Nadchodzi czas na przetestowanie projektów rozwiązań architektonicznych zaproponowanych przez studentów architektury Politechniki Gdańskiej mieszkańcom zachodniej części Witomina-Radiostacji. Przed dwa dni 26 i 27 maja będzie można przyjrzeć się proponowanym zmianom i sprawdzić ich funkcjonalność.

23.05.2017 Czytaj więcej

Open House po raz 3. w Gdyni!

Dużymi krokami zbliża się festiwal architektury i designu w Gdyni. Tegorocznym hasłem trzeciej edycji Open House, która odbywać się będzie w dniach 27-28 maja, jest „zieleń i beton”. W programie zaplanowano wiele atrakcji, w tym: zwiedzanie, spacery, prelekcje, warsztaty i wystawy fotografii europejskich twórców.

23.05.2017 Czytaj więcej

Gdynia z nagrodą "Wizja zmieniająca oblicze miasta"

Gdynia została laureatem gali Real Estate Impactor w kategorii „Wizja zmieniająca oblicze miasta”. Szczególne uznanie w oczach oceniających znalazł proces rewitalizacji i przedsięwzięcia wpływające na komfort życia mieszkańców. Wyróżnienie odebrał prezydent Wojciech Szczurek. Ceremonia była częścią dwudniowego kongresu organizowanego w naszym mieście przez gazetę Rzeczpospolita.

23.05.2017 Czytaj więcej

Mistrzynie Polski z wizytą u prezydenta Gdyni

Prezydent Wojciech Szczurek spotkał się z zawodniczkami Vistalu Gdynia. Podczas kameralnej uroczystości, która 22 maja odbyła się w gdyńskim magistracie, świeżo upieczone mistrzynie Polski odebrały listy gratulacyjne. W rewanżu prezydent otrzymał pamiątkowy medal oraz „mistrzowską” koszulkę z autografami całej drużyny.

23.05.2017 Czytaj więcej

Filmowcy dla rodzin zastępczych - „Zwyczajna rodzina”

Od 22 maja ruszyła w Gdyni kampania „Zwyczajna rodzina”, propagująca ideę rodzicielstwa zastępczego. Oparta jest na trzech krótkich filmach, które stworzyli młodzi reżyserzy, absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Elżbieta Benkowska i Adrian Apanel.

23.05.2017 Czytaj więcej

O świecie nieruchomości na Real Estate Impactor

W Gdyni rozpoczął się kongres rynku nieruchomości – Real Estate Impactor. Przez dwa dni samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy rozmawiać będą m.in. o nowych trendach na rynku nieruchomości i o tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych. Swoimi doświadczeniami i pomysłami podzielą się także przedstawiciele naszego samorządu.

22.05.2017 Czytaj więcej

Real Estate Impactor: Podnosimy jakość życia

Chcemy, by rozwój Gdyni był zrównoważony, i w ten sposób myślimy także o nowych projektach inwestycyjnych – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni w rozmowie z dziennikarką Rzeczpospolitej Karoliną Kowalską. W poniedziałek 22 maja rozpoczyna się dwudniowy kongres Real Estate Impactor, którego gazeta jest organizatorem a Gdynia gospodarzem.

22.05.2017 Czytaj więcej

Ruszył R@port

Niedziela wieczór, sala dużej sceny Teatru Miejskiego wypełniona po brzegi. W takich okolicznościach zainaugurowano 12. Festiwal Sztuk Współczesnych R@port. Spektaklem otwarcia został świetnie przyjęty „Triumf Woli” autorstwa Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Teraz przed gdyńską publicznością intensywne spędzanie czasu z polską sztuką, by pod koniec poznać tę najlepszą.

22.05.2017 Czytaj więcej