Gdynia Moim Okiem – Dariusz Sobiecki

Zbliżają się 88. urodziny Gdyni, zatem w pierwsze tegoroczne wydanie cyklu „Gdynia moim okiem” to swoisty prezent dla miasta – 12 fotografii od Dariusza Sobieckiego, autora fotobloga „Cudowna Gdynia”. Czyż to nie cudowne?

// fot. Dariusz Sobiecki


Jestem rodowitym gdynianinem czyli cechuje mnie nasz słynny, ponadstandardowy, przepojony optymizmem patriotyzm lokalny
– mówi sam o sobie. I to widać w jego zdjęciach, które przepełnione są radością, nawet gdy pokazują miejsca z reguły kojarzące się z refleksją i zadumą, jak np. kolibkowski cmentarz. Widać też, jak ogromną rolę w fotografiach jego autorstwa odgrywa światło, co zresztą sam przyznaje: Najbardziej lubię późne popołudnie – tycjanowskie boczne nasycone światło zachodzącego słońca. Trochę zazdroszczę tym, którzy mają dość determinacji, by polować na wschody słońca – szczególnie latem – uśmiecha się.

 

// fot. Dariusz Sobiecki

 

Co lubi fotografować? Ulicę, ludzi w miejskim kontekście, architekturę, zwłaszcza gdyński modernizm, ale też pejzaż. Ostatnio odkrywam też uroki fotografii mobilnej, bo – jak mawiał Jarvis Chase – „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie” – twierdzi Dariusz Sobiecki.

 

// fot. Dariusz Sobiecki

 

Jak zwykle – hołdując maksymie, według której jeden obraz wart jest tysiąca słów, nie przedłużamy i zapraszamy do obejrzenia prac autora fotobloga Cudowna Gdynia w naszej galerii.

 

Gdynia Moim Okiem - Dariusz Sobiecki

 

Więcej zdjęć Dariusza Sobieckiego można obejrzeć na stronie: www.photography.dariuszsobiecki.com

 

Gdynia moim okiem to comiesięczna rubryka w eRatuszu, w której publikujemy 12 fotografii jednego autora, które ukazują różne oblicza Gdyni. Są to zdjęcia wybrane przez samego fotografa, w najlepszy sposób oddające jego spojrzenie na miasto. Jeśli chciałbyś pokazać nam swoje prace i akceptujesz żelazną zasadę 12 zdjęć, skontaktuj się z nami mailowo pod adresem: eratusz@gdynia.pl

W ubiegłej edycji mogliśmy oglądać 12 zdjęć Mateusza Strelau. Zobacz.

03.02.2014 12:00 Ocena: 4.5

Zobacz także:

Nowy przystanek Red Bull Air Race – w perle Adriatyku

Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race już 28 lutego ponownie zagoszczą na niebie – nad Zatoką Perską w Abu Dhabi, otwierając tegoroczne zmagania najlepszych pilotów wyścigowych. Tymczasem do grona miast gospodarzy dołączyła właśnie chorwacka miejscowość Rovinj, uznawana za perłę Adriatyku. Tym samym tegoroczne zmagania rozegrane zostaną w ośmiu lokalizacjach, a ich półmetek odbędzie się w Gdyni.

B-Boye z całej Polski walczyli w Gdyni - na taniec

Obroty na głowie i plecach, chodzenie na rękach i zastyganie w niewiarygodnych pozycjach - wszystko to można było zobaczyć podczas całodziennej imprezy Gdynia Breaks 2014. B-Boye, czyli tancerze breakdance, z całej Polski spotkali się w klubie Ucho, by przy muzyce na żywo wyłonić najlepszego spośród siebie. Zobacz próbkę tego, co się działo.

Kobieta zmienną jest...

Tydzień temu robiły w pył drużynę mistrzyń Polski, dziś nawet nie nawiązały walki z innym zespołem czołówki ligi – Metraco Zagłębiem Lubin. W hicie kolejki Vistal Gdynia przegrał na Dolnym Śląsku 25-18. Kobieta zmienną jest...