20 lat Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej

To była zabawa wysokich lotów. Sporo wydarzyło się na lotnisku w Babich Dołach w sobotę, podczas obchodów 20-lecia Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Na lotnisku w Babich Dołach przybyli mieszkańcy mieli okazję zobaczyć z bliska helikopter Anakonda, odrzutowiec MIG-29, poznać z bliska pracę lotników, zobaczyć pokaz skoków ze spadochronem i popis saperów.

// fot. Tomasz Lenik

 

Poniżej relacja z wydarzenia

20 lat Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej

20.07.2014 11:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Gdyńskie letnisko Arkadia

Muzeum Miasta Gdyni przenosi nas do czasów przełomu XIX i XX wieku i odkrywa przed odwiedzającymi, ciekawostki związane z historią miasta. Z przewodników, zdjęć i pocztówek, dowiemy się jakie miejsca były w Gdyni najpopularniejsze. Na wystawie znalazły się również epokowe meble, na których kiedyś wypoczywali turyści. Zachowane w bardzo dobrym stanie zabawki plażowe potwierdzają, że od stu lat prawie nic w tej dziedzinie, oprócz materiałów z jakich były wykonywane foremki, się nie zmieniło. A co było ostatnim krzykiem mody na początku XX wieku i jakie kolory preferowały ówczesne damy, o tym można się przekonać dzięki kolekcji strojów.

Czysta Klasyka w Gdyni

Kultowy „Kingsajz”, poetycka „Siekierezada” i wzruszający „Żywot Mateusza”. To tylko niektóre ze zrekonstruowanych cyfrowo obrazów, jakie zostaną pokazane w sekcji „Czysta Klasyka” 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Poeta obrazu na Stacji Emigracji

W sobotę 19 lipca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Stacja Emigracja o organizowane przez Muzeum Emigracji. Tym razem za sprawą wybitnego polskiego operatora Wojciecha Staronia udamy się z TuBazy Kolibki do dalekiej Argentyny.