Kolejna gra z Gdynią w roli głównej

Współpraca Muzeum Miasta Gdyni i Centrum Architektury dała początek wyjątkowemu projektowi. Znana na całym świecie gra typu „memory” doczekała się gdyńskiej edycji. W głównej roli występują najciekawsze obiekty architektoniczne miasta.

// fot. facebook.com/muzeummiastagdyni

 

Chyba każdy miał w swoim życiu okazję do zagrania w memory, polegającej na odkrywaniu pasujących do siebie obrazków. Do tej pory były to zdjęcia zwierząt, przedmiotów, popularnych miejsc na świecie. Jakiś czas temu pojawiły się gry nawiązujące do „rodzimego podwórka”. Mamy już karty  związane z polskim folkiem, bajką Reksio, swoje memory posiada też Instytut Pamięci Narodowej. Najnowszym projektem jest Archimemo. Modernizm w Gdyni 1926-1939.  

 

Grę zaprojektowała Anna Piwowar z zespołem historyków z naszego muzeum. „Archimemo” składa się z 32 obrazków najbardziej popularnych zabytków gdyńskiego modernizmu. Na czarno-białych zdjęciach znalazł się Dworzec Morski, Instytut Meteorologiczny czy Łuszczarnia Ryżu. Dodatkowo na ulotce mamy szczegółowe opisy wszystkich miejsc, które znalazły się w grze – mówi Magdalena Dębna z Muzeum Miasta Gdyni.

 

Gra miała swoją premierę 12 listopada w Warszawie. Na tę gdyńską poczekamy do 5 grudnia. Wtedy odbędzie się oficjalna promocja połączona z wykładem specjalistów z warszawskiego Centrum Architektury, którzy opowiedzą o popularności gdyńskiego modernizmu. Dla młodszych gości przygotowano dziecięcą wersję gry z Bambakami, które podczas promocji będą gościły w muzeum.  

 

Promocja gry i turniej rodzinny Archimemo
5 grudnia, piątek, godz. 17.30
Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1
wstęp wolny

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

24.11.2014 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Elektryczne Gitary w klubie Pokład

Co najmniej kilka ich piosenek weszło do kanonu polskiej muzyki. Kto nie zna takich przebojów jak „Dzieci”, „Jestem z miasta”, czy „Kiler”? I choć na gdyńskim koncercie Elektrycznych Gitar raczej nie będzie przypadkowych osób, publiczność z pewnością zapyta „co ja robię tu”? Gdzie? W klubie Pokład.

Dzień Życzliwości dla Bursztynowej Przystani

21 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Życzliwości. Oczywiście, warto być życzliwym przez cały tydzień, ale w piątek szczególnie, zwłaszcza, że dodatkowo można zrobić coś dobrego dla gdyńskiego hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań.

„Biesy” w Miejskim

Teatr Miejski imienia Witolda Gombrowicza stawia na rosyjską klasykę. W sobotę odbędzie się premiera „Biesów” według powieści Fiodora Dostojewskiego.