PZU Gdynia Półmaraton – spektakularne 24 godziny

W ciągu 24 godzin od uruchomienia zapisów na PZU Gdynia Półmaraton, zgłosiło się ponad 1700 uczestników. To jeden z najszybciej sprzedających się biegów w Polsce.

// fot. freeimages.com

 

 

Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale przyznam, że biegacze pozytywnie nas zaskoczyli – mówi Piotr Netter z agencji Sport Evolution. - Pierwsze tysiąc osób mogło skorzystać z promocyjnej ceny. Jednak po przekroczeniu tego progu dynamika zapisów wcale nie zmalała i cały czas biegaczy przybywa – dodaje.

 

 

Organizatorzy przygotowali 8000 pakietów startowych. Dla pierwszych 1000 osób obowiązywała cena 50 zł. Standardowa wysokość opłaty startowej wynosi 70 zł. Każdy uczestnik w pakiecie oprócz upominków od sponsorów otrzyma plecak z logo PZU Gdynia Półmaratonu oraz pamiątkowy medal na mecie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.pzugdyniapolmaraton.pl

 

 

PZU Gdynia Półmaraton odbędzie się 20 marca 2016 roku. Zawodnicy będą rywalizować na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni oraz Bulwarem Nadmorskim. Start odbędzie się z al. Jana Pawła II na wysokości ORP Błyskawica. Meta zlokalizowana zostanie na Skwerze Kościuszki, w okolicach Akwarium Gdyńskiego. Dokładna trasa zostanie zaprezentowana na początku grudnia.

 

 

Sponsorem tytularnym imprezy został PZU, który mocno angażuje się we wspieranie inicjatyw biegowych na terenie całego kraju. Celem działań ubezpieczyciela jest promocja zdrowia i aktywnego trybu życia wśród wszystkich Polaków.

 

 

Organizatorem PZU Gdynia Półmaratonu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.

 

 

PZU Półmaraton Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 18-20 marca 2016. Więcej informacji i zapisy na www.pzugdyniapolmaraton.pl

 

opr. Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

25.11.2015 10:00 Ocena: 5

Zobacz także:

"Archi FILM Gdynia 2015" po raz drugi

„Szklane Domy”, „Berlin Babylon”, „Willa Tugendhatów”, „PLAN”, „Betonowa Miłość” to pięć wybranych filmów dokumentalnych, które będzie można zobaczyć podczas II edycji "Archi FILM Gdynia 2015". Przed nami 4 dni interesujących spotkań i projekcji przeznaczonych dla znawców i pasjonatów ale nie tylko. Wstęp wolny.

Wypożycz! Przeczytaj! Porozmawiaj

Chcą, ale nie zawsze mają możliwość, żeby wypożyczyć książkę. Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna, gdyński MOPS, miejski wydział kultury i wolontariusze z IX LO, ruszają z pilotażowym projektem skierowanym do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zgłoś swój projekt podróżniczy do Nagrody im. Andrzeja Zawady

Jak co roku podczas "Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów" w Gdyni rozstrzygnięty zostanie konkurs o Nagrodę im. Andrzeja Zawady. I chociaż wydaje się, że czasu do 18 edycji Kolosów pozostało jeszcze dużo, to już teraz warto przygotować się do walki o nagrodę. Jest ona nie mała i pozwala zrealizować duże marzenia.