PZU Gdynia Półmaraton dołącza do AIMS

PZU Gdynia Półmaraton został członkiem AIMS - Association of International Marathons and Distance Races. To kolejny krok ku budowie prestiżu imprezy oraz jej promocji poza granicami kraju. W chwili obecnej do startu w marcowym biegu zapisanych jest już ponad 3000 osób. Do końca roku obowiązuje niższa opłata startowa.

 

Cieszy nas, że już w pierwszym roku PZU Gdynia Półmaraton dołącza do rodziny AIMS. To nie zdarza się często - mówi Piotr Jakóbik z organizującej bieg agencji Sport Evolution. W ten sposób budujemy prestiż wydarzenia. Otwierają się też możliwości promocji zagranicznej. Dla przykładu, już w styczniu o gdyńskim półmaratonie dowiedzą się czytelnicy wydawanego przez AIMS i IAAF magazynu Distance Running - dodaje.
 


Na początku listopada PZU Gdynia Półmaraton dołączył też do projektu Road Races Poland, którego celem jest promocja najlepszych masowych imprez sportowych w Polsce poza granicami kraju. Marcowy bieg był dzięki temu promowany m.in. na targach podczas maratonu w Atenach.


 
Po 4 tygodniach od uruchomienia zapisów internetowych, na liście startowej gdyńskiej „połówki" znajduje się już ponad 3000 zawodników. Co ważne, do końca grudnia obowiązuje niższa opłata startowa - 70 złotych. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej http://www.pzugdyniapolmaraton.pl/
 


20 marca 2016 roku zawodnicy wystartują ze Skweru Kościuszki, aby następnie pobiec głównymi ulicami miasta, w tym dwukrotnie ulicą Świętojańską. Ostatni etap prowadził będzie Bulwarem Nadmorskim, aż do mety usytuowanej przy Akwarium Gdyńskim. Trasa otrzymała już atest PZLA i AIMS. 
 


W ramach PZU Gdynia Półmaratonu przewidziane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz targi sportowe Fit Living Expo.  Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu. Więcej informacji na http://www.pzugdyniapolmaraton.pl/

 

Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

23.12.2015 15:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Międzynarodowe osiągnięcie gdynianki

Za nami gala, wieńcząca odbywający się od 12 lat w Hiszpanii konkurs biennale plakatu reklamowego - Bienal Internacional De Cartelismo Terras Gauda Concurso Francisco Mantecón, który organizuje producent wina Terras Gauda. Pierwsze miejsce w konkursie na plakat, zajęła mieszkanka Gdyni designerka Angelika Jaglińska, prowadząca na co dzień artystyczną firmę "Ministry of Roe Deer".

Inne Szlaki Michała Miegonia. Japoński trop w przedwojennym porcie Gdyńskim – historia statku „Hofuku Maru”

Od czasu uruchomienia gdyńskiego portu wpłynęło do niego wiele znamienitych jednostek zagranicznych. „SS Kentucky” (pierwszy obcy statek w naszym porcie), „Baltic Eagle”, „Konya” to tylko niektóre z nich. Pośród dokumentów oraz list statków które zawinęły do gdyńskich nabrzeży szczególne miejsce ma parowiec „Hofuku Maru”. Przypłynął on z historyczną wizytą handlową, jednak odcisnął on też piętno na historii świata ery II wojny światowej.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!!!

Wszystkim Gdynianom i Przyjaciołom Gdyni składamy pełne ciepła i serdeczności życzenia Bożonarodzeniowe, by ten szczególny czas wypełniła radość oraz spokój.