Sport drogą do szczęścia i zdrowia

Gdyńskie Centrum Sportu trafiło w 10. a właściwie w 43. projektów współfinansowanych z programu Unii Europejskiej Erasmus+. „Move up to be healthy and happy” („Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym”) to pomysł przygotowany przez Gdynię we współpracy z zagranicznymi partnerami, który jako jedyny z Polski został wybrany do realizacji. Do środy 27 kwietnia, gdyńskie szkoły podstawowe mogą zgłaszać swój udział w projekcie i skorzystać z wyjątkowego programu przygotowanego z myślą o zdrowiu najmłodszych.

// fot. www.freeimages.com

 

Projekt polega na zwiększeniu świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie postaw prozdrowotnych, poprzez upowszechnianie sportu w szkołach. Jego realizacja ruszy od września 2016 roku. Teraz czekamy do 27 kwietnia na szkoły, które zgłaszają swój akces na specjalnym formularzu. – tłumaczy Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

 

Zajęcia, podzielone tematycznie, mają uczyć dzieci z klas I-III szkoły podstawowej zdrowego odżywiania i uświadomić im jak ważne jest dbanie o prawidłowy tryb życia. Projekt przewiduje również innowacyjne zajęcia wf-u przygotowane w sposób atrakcyjny i ciekawy po to aby pokazać dzieciom, że mogą one stanowić także dobrą zabawę.

 

Do 27 kwietnia w Gdyńskim Centrum Sportu przyjmowane są zgłoszenia szkół podstawowych z Gdyni, które są zainteresowane udziałem w projekcie. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną te szkoły, które w odpowiedni sposób umotywują chęć podjęcia współpracy.

 

Przypomnijmy, że gdyński projekt został wybrany spośród 334 złożonych wniosków i jest jedyną polską inicjatywą.

 

Więcej informacji na temat projektu Move up to be healthy and happy znajduje się na stronie internetowej: http://gdyniasport.pl/

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

24.04.2016 07:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Gdynia wspiera polskie rodziny z Donbasu

Rada Miasta Gdyni podjęła rezolucję, dzięki której rodziny z dotkniętej działaniami wojennymi Ukrainy otrzymają potrzebną pomoc. Wiele osób straciło bliskich, dom i poczucie bezpieczeństwa. Gdynia udzieli wsparcia w postaci schronienia i pomocy nie tylko doraźnej, ale również długotrwałej.

Rowerzyści górscy otwierają sezon

Wyścig CYKLO Gdynia MTB dla dorosłych i dzieci otworzy gdyński sezon rowerowy. Pierwsze wiosenne zawody kolarzy odbędą się już w niedzielę 24 kwietnia. Ostatni chętni mają jeszcze szansę na zapisy.

Orientuj się i dobiegnij do celu!

Przyszła wiosna – trzeba się ruszyć! A najlepiej na świeżym powietrzu. Każdy, kto lubi aktywny wypoczynek na łonie natury, może spróbować swoich sił w Gdyńskim Rajdzie na Orientację. Do rywalizacji zaproszeni są amatorzy, profesjonaliści i rodziny z dziećmi. Start - 23 kwietnia.