Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

// fot. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

W ramach programu Startups Wanted osoby zakwalifikowane wezmą udział w spotkaniach z ekspertami i praktykami biznesu. Pod ich czujnym okiem będą dopracowywać swoje produkty i usługi. Ponadto uczestnicy wezmą udział w zajęciach, podczas których nauczą się m.in. rozpoznawania potrzeb klientów i rynku, oceny konkurencji czy wyboru najlepszego modelu biznesowego.

 

Organizowane przez Strefę Startup Gdynia wydarzenie dedykowane jest osobom z branż takich jak ICT, automatyka, robotyka, biotechnologia, ochrona środowiska oraz przemysłów kreatywnych (m.in. design, wzornictwo przemysłowe, multimedia, architektura). Warsztaty zakończą się specjalną prezentacją projektów podczas tzw. Demo Day. W jego trakcie niezależni eksperci będą udzielali wskazówek, a następnie wybiorą te projekty, które będą wezmą udział w bezpośrednim spotkaniu z potencjalnymi inwestorami.

 

Osoby, które chciałyby wziąć udział w programie Startups Wanted, muszą wypełnić formularz aplikacyjny. Do programu zostanie przyjętych 10 najlepszych pomysłów. Lista zakwalifikowanych osób zostanie ogłoszona 4 września. Przypomnijmy, że rekrutacja potrwa od 12 czerwca do 10 sierpnia.

 

Więcej informacji: http://ppnt.pl/pl/aktualnosci/strefa-startup/

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

14.06.2017 11:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Nowy pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej

Jakub Furkal przejął pałeczkę w rowerowej sztafecie, której celem jest wcielanie w życie hasła „Gdynia rowerem” i został powołany na pełnomocnika prezydenta miasta Gdyni ds. komunikacji rowerowej. W pełnieniu tej funkcji zastąpił Zygmunta Zmudę Trzebiatowskiego.

Bogate menu podczas UEFA EURO U21

Fani piłki nożnej już dawno zakreślili te daty w kalendarzu. 17, 20 i 23 czerwca na Stadionie Miejskim w Gdyni młodzieżowi reprezentanci Portugalii, Hiszpanii oraz Macedonii walczyć będą o punkty Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Jednak poza meczami, czyli daniem głównym, na kibiców w Gdyni czeka bardzo bogate menu, które pozwoli zaspokoić piłkarski apetyt na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Poznaliśmy również terminy otwartych sesji treningowych, na które dostępne będą bezpłatne wejściówki.