Święto gdyńskich organizacji non-profit

Czy wiesz, czym zajmują się organizacje pozarządowe działające w Gdyni? Może warto je poznać, a później albo skorzystać z ich pracy, albo do nich dołączyć? Świetną do tego okazją będzie finał Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego. 17 czerwca zapraszamy wszystkich zainteresowanych na plac Grunwaldzki.

// fot. K. Szypelt

 

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych po raz drugi organizuje w mieście święto tzw. trzeciego sektora. Zwieńczeniem „Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego” będzie wielki festyn. Na terenie pomiędzy Gdyńskim Centrum Filmowym, a Teatrem Muzycznym będzie można spotkać ponad 40 lokalnych organizacji non-profit. Ich przedstawiciele chętnie zaprezentują mieszkańcom swoje dokonania. Będzie można poznać ciekawych, pełnych pasji ludzi i znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące ich działalności.

 

W programie przewidziano atrakcje dla osób w każdym wieku – w strefach kultury, sportu, zwierząt, czy tej dedykowanej dzieciom. Cała impreza będzie miała charakter rodzinnego pikniku. Organizatorzy przewidzieli także różne nagrody-niespodzianki. Wydarzenie potrwa od godz. 10.00 do 16.00.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

14.06.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Za nami wielkie gdyńskie dyktando

W gościnnych progach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego stanęli do rywalizacji pretendenci do miana mistrza polskiej ortografii. Zadanie przed zawodnikami nie było łatwe, bowiem musieli zmierzyć się z podchwytliwym dyktandem. To trzynasta edycja konkursu, w którym liczy się perfekcyjna znajomość języka polskiego.

Rowerowy zawrót głowy

W maju sporo się działo w mobilnym świecie. Za nami European Cycling Challenge, podczas którego Gdynia wykręciła 48 tysięcy kilometrów, „Rowerowy Maj”, a także trwające nadal „Odprowadzam sam” i „Do pracy jadę rowerem”.