Święto gdyńskich organizacji non-profit

Czy wiesz, czym zajmują się organizacje pozarządowe działające w Gdyni? Może warto je poznać, a później albo skorzystać z ich pracy, albo do nich dołączyć? Świetną do tego okazją będzie finał Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego. 17 czerwca zapraszamy wszystkich zainteresowanych na plac Grunwaldzki.

// fot. K. Szypelt

 

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych po raz drugi organizuje w mieście święto tzw. trzeciego sektora. Zwieńczeniem „Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego” będzie wielki festyn. Na terenie pomiędzy Gdyńskim Centrum Filmowym, a Teatrem Muzycznym będzie można spotkać ponad 40 lokalnych organizacji non-profit. Ich przedstawiciele chętnie zaprezentują mieszkańcom swoje dokonania. Będzie można poznać ciekawych, pełnych pasji ludzi i znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące ich działalności.

 

W programie przewidziano atrakcje dla osób w każdym wieku – w strefach kultury, sportu, zwierząt, czy tej dedykowanej dzieciom. Cała impreza będzie miała charakter rodzinnego pikniku. Organizatorzy przewidzieli także różne nagrody-niespodzianki. Wydarzenie potrwa od godz. 10.00 do 16.00.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

14.06.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Pomysły na biznes poszukiwane!

Startups Wanted to program autorstwa Strefy Startup Gdynia, który wspiera pomysły biznesowe we wczesnej fazie rozwoju. Dla jego uczestników przewidziano trwającą przez 3 miesiące serię warsztatów i konsultacji. 12 czerwca rozpoczęła nabór do tego projektu. Rekrutacja potrwa do 10 sierpnia.

Za nami wielkie gdyńskie dyktando

W gościnnych progach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego stanęli do rywalizacji pretendenci do miana mistrza polskiej ortografii. Zadanie przed zawodnikami nie było łatwe, bowiem musieli zmierzyć się z podchwytliwym dyktandem. To trzynasta edycja konkursu, w którym liczy się perfekcyjna znajomość języka polskiego.