VI LO z kompleksem sportowym na szóstkę

Dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego dbanie o kondycję fizyczną to prawdziwa przyjemność. Od roku mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. A już wkrótce będą mogli trenować na świeżym powietrzu. Rusza bowiem budowa kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przetarg wygrała firma Gardenia z Warszawy. Wykonawca zobowiązał się wykonać prace w ciągu 20 miesięcy, a na plac budowy wejdzie w przyszłym tygodniu. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony 100 tys. złotych.

// fot. Michał Kowalski Sala gimnastyczna przy VI LO

 

Powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne i do gry w piłkę siatkową, bieżnia prosta i bieżnia okólna, rozbieg i skocznia w dal. Wszystko pokryte nawierzchnią syntetyczną. Wykonawca zbuduje też profesjonalną rzutnię do pchnięcia kulą.

Teren pomiędzy boiskami a bieżnią okólną pokryty zostanie nawierzchnią syntetyczną, a plac do ćwiczeń na drążkach nawierzchnią bezpieczną.

 

Wykonawca, zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, zobowiązany jest także do odwodnienia boisk i obiektów sportowych, m.in. poprzez budowę kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjno-rozsączającego.

 

Aby obiekt mógł stać się areną sportowych zmagań, wykonane zostaną również trybuny wraz z siedziskami. Warto podkreślić, że będzie on dostępny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Kompleks sportowy będzie wyposażony w stojaki dla rowerów, tablice informacyjne, maszty flagowe. Całości dopełni pięknie urządzona zieleń, której aranżacją również zajmie się wykonawca.

 

Z obiektu sportowego będą korzystać przede wszystkim uczniowie „Szóstki”, ale nie tylko. Będzie on udostępniany klubom sportowym i otwarty dla mieszkańców.

 

Przypomnijmy, że VI Liceum Ogólnokształcące to placówka z wieloletnią tradycją i pasmem sukcesów na koncie. Powstało w 1972 roku, jako szósta ogólnokształcąca szkoła w Gdyni. Aktualnie uczy się tam 540 licealistów w 17 klasach.

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

16.06.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Witaj piłkarska Europo!

Przed kibicami w całej Polsce wielkie piłkarskie święto. Po pięciu latach przerwy do naszego kraju wraca impreza rangi Mistrzostw Europy. Po raz pierwszy Polska samodzielnie organizuje tak duży turniej piłkarski. Tym razem będziemy gościli najlepsze reprezentacje do lat 21. Wśród miast – gospodarzy znalazła się Gdynia. Pora zacząć futbolową ucztę.

Tak będzie wyglądać ZOH po rewitalizacji

Konkurs urbanistyczno – architektoniczny na opracowanie koncepcji zagospodarowania dwóch placów na osiedlu Zamenhofa – Opata Hackiego w rewitalizowanej części Chyloni rozstrzygnięty. Decyzją jurorów przyznano nagrodę główną dla pracowni Pniewski Architekci Sp. z o. o. z Gdyni.