Weekend po gdyńsku

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej U21, Gdynia Open, Finał Tygodnia Pozarządowego, Niebieskie Miasteczko, w którym sprawdzimy stan naszego zdrowia i wiele, wiele innych wydarzeń czeka nas w najbliższe dni. Weekend zapowiada się aktywnie pod każdym względem.

// fot. www.facebook.com/Gdynia, Kubale Outdoor Photography

 

Piątek

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej GDYNIA OPEN 2017 potrwa do niedzieli 18 czerwca. W tegorocznej edycji bierze udział rekordowa liczba uczestników! Koncert Laureatów festiwalu GDYNIA OPEN odbędzie się w niedzielę w godz. 12.00 -15.00 na placu Grunwaldzkim. O tym, kogo usłyszymy podczas tego rozśpiewanego wydarzenia zadecyduje jury. Koncert finałowy poprzedzą przesłuchania konkursowe, w których udział wezmą dzieci z całej Polski oraz z zagranicy. Wystąpią soliści, duety oraz grupy wokalne. Będzie kogo słuchać!

 

Sobota

Gdynia jest gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w 2017 roku odbywają się w 6 miastach Polski. Młode piłkarskie talenty wystąpią także w Bydgoszczy, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy rozbłysły gwiazdy między innymi takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo, Manuel Neuer czy Wayne Rooney. W Gdyni odbędą się mecze fazy grupowej w ramach grupy B. Pierwszy mecz rozegrany zostanie między Hiszpanią i Macedonią, w sobotę 17 czerwca o godz. 20.45.

 

Jednym z najważniejszych punktów na mapie Gdyni podczas dni meczowych, niemal równie ważnym jak Stadion Miejski, będzie Plaża Śródmieście. To właśnie tam ulokowana zostanie strefa, w której do dyspozycji kibiców będą boisko do piłki nożnej plażowej, dwa do mini beach soccera i cztery boiska do siatkówki. Nie zabraknie kącika dla dzieci oraz konkursów, w których przydadzą się umiejętności piłkarskie. Swój talent do piłki nożnej zaprezentują również przedstawiciele gdyńskich klubów na co dzień trenujący inne dyscypliny. Strefa będzie czynna w dni meczowe od godz. 10.00.

 

42 km pieszo, poszukiwanie białej broni, łamanie szyfrów, zadania kulinarne, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników Pieszego Rajdu Kaszubskiego, który odbędzie się w sobotę. „Mogą boleć nie tylko nogi, ale i szare komórki” to motto przyświecające Pieszemu Rajdowi Kaszubskiemu. Uczestnicy będą mieli do pokonania 42 km przez 3 powiaty: Gdynię, powiat wejherowski oraz pucki, gdzie czekać ich będzie sporo wyzwań - pokonanie podziemnych tuneli, licznych schodów, maszerowanie z kompasem czy zadania na strzelnicy.

 

W godz. 10.00 - 16.00 na placu Grunwaldzkim będzie można świętować z gdyńskimi organizacjami pozarządowymi. Wśród atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie w strefie dzieci, zdrowia, kultury, sportu, seniorów i społecznej, a wszystko przygotowane będzie przez przedstawicieli gdyńskiego III sektora. Oprócz atrakcji będą również niespodzianki, które będzie można otrzymać za uczestnictwo w wydarzeniu.

 

W sobotę odwiedź Niebieskie Miasteczko, w którym każdy mieszkaniec Gdyni będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia, czynne będzie:

  • w sobotę 17 czerwca od godz. 10.00 do 14.00 na Placu Grunwaldzkim
  • w niedzielę 18 czerwca od godz. 10.00 do 15.00 na Skwerze Kościuszki

 

Weź aparat i poznaj Gdynię podczas 2 godzinnego, fotograficznego spaceru, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Początek o godz. 11.00 przed wejściem do budynku Dworca Chylonia (pl. Dworcowy 2). Obowiązują zapisy. W trakcie spaceru uczestnicy poznają dwa z wielu oblicz dzielnicy Chylonia. Zabierz ze sobą: aparat. Jeżeli nie masz aparatu – weź komórkę.  Liczba miejsc jest ograniczona (w spacerze może wziąć udział tylko 20 osób). Zapisy: https://chylonia.evenea.pl/.

 

Niedziela

Co tydzień, w niedziele do końca września 2017, w godzinach 10.00 – 16.00 można zwiedzać Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo, rymarstwo). Zajęcia zwykle odbywają się w dwóch turach, o godz. 11:00 i 13:00. W niektórych warsztatach liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona; w takich wypadkach organizowane są zapisy. Każdorazowo rozpalane jest także ognisko.

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

16.06.2017 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

VI LO z kompleksem sportowym na szóstkę

Dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego dbanie o kondycję fizyczną to prawdziwa przyjemność. Od roku mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. A już wkrótce będą mogli trenować na świeżym powietrzu. Rusza bowiem budowa kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przetarg wygrała firma Gardenia z Warszawy. Wykonawca zobowiązał się wykonać prace w ciągu 20 miesięcy, a na plac budowy wejdzie w przyszłym tygodniu. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony 100 tys. złotych.

Witaj piłkarska Europo!

Przed kibicami w całej Polsce wielkie piłkarskie święto. Po pięciu latach przerwy do naszego kraju wraca impreza rangi Mistrzostw Europy. Po raz pierwszy Polska samodzielnie organizuje tak duży turniej piłkarski. Tym razem będziemy gościli najlepsze reprezentacje do lat 21. Wśród miast – gospodarzy znalazła się Gdynia. Pora zacząć futbolową ucztę.