W sobotę rusza Pieszy Rajd Kaszubski

Punktualnie o 8.00 w sobotę 17 czerwca z Adventure Park Kolibki wyruszy Pieszy Rajd Kaszubski. Jego uczestnicy pokonają pieszo aż 42 kilometry. W tym czasie czekają ich liczne testy sprawnościowe i łamigłówki.

// fot. Leśny Ogród Botaniczny Marszewo

W rajdzie wezmą udział trzyosobowe drużyny. Na szlaku rajdu znajdą się trzy kaszubskie powiaty – Gdynia, a także powiat pucki i wejherowski. Wśród przeszkód, które będą musieli pokonać uczestnicy, znajdą się liczne tunele i schody. Ponadto zespoły będą musiały wykazać się znajomością kompasu, czekają ich również testy na strzelnicy.

 

Trasa zawodów rozpocznie się przy Adventure Park Kolibki. Następnie drużyny udadzą się w stronę Orłowskiego mola, a dalej przejdą w kierunku Redłowa i centrum Gdyni. Kolejnym przystankiem będzie Grabówek. Dalej trzyosobowe ekipy wyjdą poza nasze miasto i udadzą się w stronę Rumi. Następnie rajd odwiedzi Kazimierz, Mechelinki, Biabie Doły, zaś meta zostanie ulokowana na gdyńskim Obłużu. 

 

Zadania, jakie zostaną postawione przed uczestnikami, będą wymagały wszechstronnych umiejętności - zgodnie z mottem zawodów „Mogą boleć nie tylko nogi, ale i szare komórki”. Odnajdą się w nich zarówno osoby lubiące wykazać się sprawnością fizyczną, jak i umysłową. Na trasie przygotowano dla zawodników m.in. takie zagadki, jak warzenie wody, układanie puzzli, przegląd luf, liczenie drzwi, przejście labiryntu, czy łamanie szyfrów. 

 

Obok możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu, uczestnicy będą mogli wesprzeć osoby potrzebujące. Rajd jest bezpłatny i niekomercyjny, jednak nie jest wychowawcze dawanie przyjemności za darmo. Uczestnicy będą mieli za zadanie dokonać wpłaty na konta organizacji niosących pomoc ludziom – mówi Jarosław Kłodziński. Do wyboru będzie: Centrum Aktywności Seniora, Hospicjum w Gdyni, Hospicjum w Pucku, Związek Harcerzy Polskich, Polski Czerwony Krzyż, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Europejska Fundacja Krewaktywni z Gdyni.

 

Nagrody za udział w Pieszym Rajdzie Kaszubskim zostaną wręczone 21 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

16.06.2017 12:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

VI LO z kompleksem sportowym na szóstkę

Dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego dbanie o kondycję fizyczną to prawdziwa przyjemność. Od roku mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. A już wkrótce będą mogli trenować na świeżym powietrzu. Rusza bowiem budowa kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przetarg wygrała firma Gardenia z Warszawy. Wykonawca zobowiązał się wykonać prace w ciągu 20 miesięcy, a na plac budowy wejdzie w przyszłym tygodniu. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony 100 tys. złotych.

Witaj piłkarska Europo!

Przed kibicami w całej Polsce wielkie piłkarskie święto. Po pięciu latach przerwy do naszego kraju wraca impreza rangi Mistrzostw Europy. Po raz pierwszy Polska samodzielnie organizuje tak duży turniej piłkarski. Tym razem będziemy gościli najlepsze reprezentacje do lat 21. Wśród miast – gospodarzy znalazła się Gdynia. Pora zacząć futbolową ucztę.