Gdynia szuka inwestorów w Londynie

Emerging Europe, specjalistyczne wydawnictwo i portal zajmujący się wspieraniem rozwoju gospodarczego krajów „Nowej Europy”, 7 czerwca zorganizowało w Londynie specjalne seminarium. Było ono poświęcone promocji na rynku brytyjskim i europejskim trzech polskich miast: Gdyni, Poznania i Lublina.

Londyn, Canary Wharf // fot. Freeimages/M. Hussain

Spotkanie, które odbyło się w prestiżowej lokalizacji nad samą Tamizą, skupiło potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą ekonomiczną z Polską. Przedstawiciele z ramienia Gdyni, Poznania i Lublina mieli okazję, aby w kameralnej, nieformalnej atmosferze, zaprezentować im bezpośrednio zalety swoich miast. Udział w wydarzeniu umożliwiał również rozmowy „w cztery oczy” podczas sesji networkingowej. Zaś niezależni eksperci, podczas paneli dyskusyjnych i wykładów, podzielili się swoją wiedzą.

 

Podczas spotkania skupiano się przede wszystkim na zaprezentowaniu możliwości trzech polskich miast pod kątem lokowania w nich centrów outsourcingowych. Mowa tu o shared services centres, czyli centrach usług wspólnych oraz business process outsourcing, czyli outsourcingu w zakresie procesów biznesowych. Gdynia może pochwalić się tutaj stale rosnącymi możliwościami: coraz szerszą i przystępną cenowo ofertą przestrzeni biurowych, dobrym dostępem do wykształconych pracowników i świetnymi warunkami życia w mieście.

 

Wydarzenie składało się z trzech części: warsztatów dla przedstawicieli miast nt. strategii pozyskiwania inwestorów, prezentacji zaproszonych gości (w tym Gdyni, Poznania i Lublina) oraz spotkania z potencjalnymi inwestorami, którzy rozważają współpracę z polskimi miastami na różnych polach – opowiada Marcin Chmielecki, kierownik Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora, uczestniczący w spotkaniu z ramienia Gdyni.

 

Seminarium networkingowe w Londynie odbyło się po hasłem "Poland’s Rising Outsourcing Destinations" ("Wzrastający rynek polskich centrów outsourcingu").

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

16.06.2017 14:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

W sobotę rusza Pieszy Rajd Kaszubski

Punktualnie o 8.00 w sobotę 17 czerwca z Adventure Park Kolibki wyruszy Pieszy Rajd Kaszubski. Jego uczestnicy pokonają pieszo aż 42 kilometry. W tym czasie czekają ich liczne testy sprawnościowe i łamigłówki.

VI LO z kompleksem sportowym na szóstkę

Dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego dbanie o kondycję fizyczną to prawdziwa przyjemność. Od roku mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. A już wkrótce będą mogli trenować na świeżym powietrzu. Rusza bowiem budowa kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przetarg wygrała firma Gardenia z Warszawy. Wykonawca zobowiązał się wykonać prace w ciągu 20 miesięcy, a na plac budowy wejdzie w przyszłym tygodniu. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony 100 tys. złotych.