Gdynia szuka inwestorów w Londynie

Emerging Europe, specjalistyczne wydawnictwo i portal zajmujący się wspieraniem rozwoju gospodarczego krajów „Nowej Europy”, 7 czerwca zorganizowało w Londynie specjalne seminarium. Było ono poświęcone promocji na rynku brytyjskim i europejskim trzech polskich miast: Gdyni, Poznania i Lublina.

Londyn, Canary Wharf // fot. Freeimages/M. Hussain

Spotkanie, które odbyło się w prestiżowej lokalizacji nad samą Tamizą, skupiło potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą ekonomiczną z Polską. Przedstawiciele z ramienia Gdyni, Poznania i Lublina mieli okazję, aby w kameralnej, nieformalnej atmosferze, zaprezentować im bezpośrednio zalety swoich miast. Udział w wydarzeniu umożliwiał również rozmowy „w cztery oczy” podczas sesji networkingowej. Zaś niezależni eksperci, podczas paneli dyskusyjnych i wykładów, podzielili się swoją wiedzą.

 

Podczas spotkania skupiano się przede wszystkim na zaprezentowaniu możliwości trzech polskich miast pod kątem lokowania w nich centrów outsourcingowych. Mowa tu o shared services centres, czyli centrach usług wspólnych oraz business process outsourcing, czyli outsourcingu w zakresie procesów biznesowych. Gdynia może pochwalić się tutaj stale rosnącymi możliwościami: coraz szerszą i przystępną cenowo ofertą przestrzeni biurowych, dobrym dostępem do wykształconych pracowników i świetnymi warunkami życia w mieście.

 

Wydarzenie składało się z trzech części: warsztatów dla przedstawicieli miast nt. strategii pozyskiwania inwestorów, prezentacji zaproszonych gości (w tym Gdyni, Poznania i Lublina) oraz spotkania z potencjalnymi inwestorami, którzy rozważają współpracę z polskimi miastami na różnych polach – opowiada Marcin Chmielecki, kierownik Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora, uczestniczący w spotkaniu z ramienia Gdyni.

 

Seminarium networkingowe w Londynie odbyło się po hasłem "Poland’s Rising Outsourcing Destinations" ("Wzrastający rynek polskich centrów outsourcingu").

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

16.06.2017 14:00 Ocena: 0

Zobacz także:

W sobotę rusza Pieszy Rajd Kaszubski

Punktualnie o 8.00 w sobotę 17 czerwca z Adventure Park Kolibki wyruszy Pieszy Rajd Kaszubski. Jego uczestnicy pokonają pieszo aż 42 kilometry. W tym czasie czekają ich liczne testy sprawnościowe i łamigłówki.

VI LO z kompleksem sportowym na szóstkę

Dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego dbanie o kondycję fizyczną to prawdziwa przyjemność. Od roku mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. A już wkrótce będą mogli trenować na świeżym powietrzu. Rusza bowiem budowa kompleksu boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przetarg wygrała firma Gardenia z Warszawy. Wykonawca zobowiązał się wykonać prace w ciągu 20 miesięcy, a na plac budowy wejdzie w przyszłym tygodniu. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony 100 tys. złotych.

Witaj piłkarska Europo!

Przed kibicami w całej Polsce wielkie piłkarskie święto. Po pięciu latach przerwy do naszego kraju wraca impreza rangi Mistrzostw Europy. Po raz pierwszy Polska samodzielnie organizuje tak duży turniej piłkarski. Tym razem będziemy gościli najlepsze reprezentacje do lat 21. Wśród miast – gospodarzy znalazła się Gdynia. Pora zacząć futbolową ucztę.