Dołącz do wolontariuszy „Erasmus+”

Wolontariat Europejski w ramach Programu „Erasmus+” to nie tylko praca społeczna w organizacjach i instytucjach non-profit w krajach europejskich, ale również szansa na zdobycie cennego doświadczenia i poznania nowych kultur. Obecnie Centrum Współpracy Młodzieży szuka osób zainteresowanych uczestnictwem w projektach w Czechach, Gruzji, Ukrainie, Włoszech oraz Hiszpanii.

// fot. mat. pras.

Dzięki wolontariatowi, mieszkańcy krajów Unii Europejskiej i nie tylko mogą zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Stwarzamy możliwość wyjazdu i pracy za granicą na rzecz organizacji non-profit, instytucji lub lokalnych społeczności. Takie wyjazdy mogą trwać od 2 tygodni do 12 miesięcy. To program adresowany do ludzi w wieku od 18 do 30 lat, którzy mają nietypową możliwość poznania kraju od podszewki – tłumaczy Katarzyna Markowska z Centrum Współpracy Młodzieży.

 

Na miejscu wolontariusze pracują z dziećmi, młodzieżą, seniorami lub osobami z niepełnosprawnościami. Pomagają przy organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych, zajmują się ekologią i prawami człowieka. Lista możliwości jest bardzo długa. Projekty są odpowiedzią na obecną, zmieniającą się dynamicznie, sytuację ekonomiczno-polityczną.

 

Organizator zapewnia uczestnikom pokrycie kosztów podróży międzynarodowej, a także wyżywienie i zakwaterowanie. Wolontariusze nie muszą się również martwić o ubezpieczenie ani o wizę. Na miejscu otrzymują kieszonkowe. Można powiedzieć, że wolontariusz nie ponosi w związku z wyjazdem żadnych kosztów. Projekty EVS finansowane są przez Komisję UE.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.cwm.org.pl. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt na adres: evs@cwm.org.pl, lub adresy podane na podstronach projektów. 

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

17.06.2017 07:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Jerzy Gruza z Platynowymi Lwami

23 września 2017 roku, podczas gali finałowej 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Platynowe Lwy zostaną przekazane reżyserowi i scenarzyście filmowemu, telewizyjnemu i teatralnemu Jerzemu Gruzie. Odbierając Platynowe Lwy podczas gali finałowej 42. FPFF, Jerzy Gruza ponownie stanie na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, z którym wiążą się jedne z największych sukcesów w karierze tego twórcy.

Gdynia szuka inwestorów w Londynie

Emerging Europe, specjalistyczne wydawnictwo i portal zajmujący się wspieraniem rozwoju gospodarczego krajów „Nowej Europy”, 7 czerwca zorganizowało w Londynie specjalne seminarium. Było ono poświęcone promocji na rynku brytyjskim i europejskim trzech polskich miast: Gdyni, Poznania i Lublina.