Rajd Matek i pokaz zabytkowych samochodów

W niedzielę 18 czerwca na parkingu przy Akwarium Gdyńskim odbył się 5. Rajd Matek. Można było podziwiać nie tylko wyścigi i zdolności motoryzacyjne kobiet, ale także pokaz zabytkowych i sportowych pojazdów. Emocji nie brakowało.

//fot. Dawid Linkowski

 

Rajd Matek, to jedyna taka impreza w Polsce, organizowana z okazji Dnia Matki przez Automobilklub Morski. Kierowca musi być kobietą, a jedna z osób w załodze matką. Chętnych jak co roku nie brakowało. Podczas niedzielnego rajdu trzeba było wykazać się nie tylko szybką jazdą samochodem, ale także mieć celne oko, panować nad autem i znać przepisy ruchu drogowego.

Jednak nie były to jedyne atrakcje. W ramach Festynu Motoryzacynego odbył się również pokaz pojazdów zabytkowych i sportowych, pokazy ratownictwa drogowego oraz rekonstrukcje historyczne.

Rajd Matek i pokaz zabytkowych samochodów

 

Marta Jaszczerska

e-mail: m.jaszczerska@gdynia.pl

19.06.2017 08:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Jerzy Gruza z Platynowymi Lwami

23 września 2017 roku, podczas gali finałowej 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Platynowe Lwy zostaną przekazane reżyserowi i scenarzyście filmowemu, telewizyjnemu i teatralnemu Jerzemu Gruzie. Odbierając Platynowe Lwy podczas gali finałowej 42. FPFF, Jerzy Gruza ponownie stanie na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, z którym wiążą się jedne z największych sukcesów w karierze tego twórcy.

Wielka Brytania ma Beara Gryllsa, a Gdynia Rafała Króla

Przemierzyłem cały świat – może o sobie powiedzieć Rafał Król, gdyński podróżnik, który opowiada o swoich przygodach w odległych zakątkach świata. Jeśli ktoś planuje dalekie wojaże i chciałby wiedzieć, jak się ubrać na pustynię, a na co uważać w dżungli czy na lodowcu, to Rafał zna na te pytania odpowiedź.

Dołącz do wolontariuszy „Erasmus+”

Wolontariat Europejski w ramach Programu „Erasmus+” to nie tylko praca społeczna w organizacjach i instytucjach non-profit w krajach europejskich, ale również szansa na zdobycie cennego doświadczenia i poznania nowych kultur. Obecnie Centrum Współpracy Młodzieży szuka osób zainteresowanych uczestnictwem w projektach w Czechach, Gruzji, Ukrainie, Włoszech oraz Hiszpanii.