Portugalia trenowała w Gdyni

Reprezentanci Portugalii na dwa dni przed wielkim meczem z Hiszpanią, zaprezentowali się kibicom podczas otwartej sesji treningowej w Gdyni. W niedzielę ćwiczyli na boisku bocznym Gdyńskiego Centrum Sportu. Dla łowców autografów była to okazja, by zdobyć podpisy swoich ulubionych piłkarzy.

// fot. Gdyńskie Centrum Sportu

Najwięcej emocji wśród kibiców wzbudzał Renato Sanches, zawodnik Bayernu Monachium, jedna z największych gwiazd tegorocznych mistrzostw. Młody Portugalczyk w pierwszym meczu walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny nad Serbią w Bydgoszczy. W najbliższy wtorek szczególnie przyda się reprezentacji Portugalii, która zmierzy się z Hiszpanią.

 

Warto dodać, że obie drużyny rozpoczęły turniej od zwycięstw. Portugalia pokonała w Bydgoszczy Serbię 2:0, natomiast La Rojita rozbiła na Stadionie Miejskim w Gdyni Macedonię aż 5:0. To jak na razie najwyższe zwycięstwo odniesione podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Polsce.

 

Mecz Hiszpanii z Portugalią to największy hit fazy grupowej EURO U-21. Wejściówki na to spotkanie rozeszły się w ekspresowym tempie. Mecz, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Gdyni obejrzy komplet kibiców.

 

Przypomnijmy, że reprezentacja Portugalii to finalista poprzednich Mistrzostw Europy do lat 21, które w 2015 roku odbyły się w Czechach. W meczu finałowym Portugalczycy przegrali ze Szwedami w rzutach karnych.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

19.06.2017 12:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Przez weekend zmieniali auta w campery

Dla wszystkich marzących o wakacyjnych podróżach we własnym camperze, w weekend odbyły się warsztaty Van Life. Uczestnicy projektowali zabudowy kempingowe pozwalające przeistoczyć zwykły pojazd w komfortowy wakacyjny domek na kółkach dla dwóch osób.

Rajd Matek i pokaz zabytkowych samochodów

W niedzielę 18 czerwca na parkingu przy Akwarium Gdyńskim odbył się 5. Rajd Matek. Można było podziwiać nie tylko wyścigi i zdolności motoryzacyjne kobiet, ale także pokaz zabytkowych i sportowych pojazdów. Emocji nie brakowało.