Święto organizacji pozarządowych i Niebieskie Miasteczko

17 czerwca na Placu Grunwaldzkim miało miejsce kolorowe święto gdyńskich organizacji pozarządowych. Dodatkowo, zawitało tam Niebieskie Miasteczko. Na miejscu można było dowiedzieć się, jak uchronić się od cukrzycy i powiązanych z nią chorób.

// fot. Dawid Linkowski

 

Wśród atrakcji finału Gdyńskiego Tygodnia Pozarządowego można było spędzić aktywnie czas w strefach kierowanych do dzieci czy seniorów, poświęconych zdrowiu, kulturze, sportowi i innym. Można było poznać ludzi, któzy tworzą gdyński III sektor i dowiedzieć się więcej o ich pracy. Były tańce, występy, zawody sportowe, niespodzianki i wiele, wiele innych atrakcji.


W tym samym miejscu można było odwiedzić również Niebieskie Miasteczko przygotowane przez Fundację Medicover. Każdy chętny mógł tam bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia: zmierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, sprawdzić skład swojego ciała czy zasięgnąć porady dietetycznej, stomatologicznej i innych.


Niebieskie Miasteczko będzie można odwiedzić także w niedzielę 18 czerwca od godz. 10.00 do 15.00 na Skwerze Kościuszki.

 

Święto organizacji pozarządowych 2017 i Niebieskie Miasteczko

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

17.06.2017 17:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Portugalia trenowała w Gdyni

Reprezentanci Portugalii na dwa dni przed wielkim meczem z Hiszpanią, zaprezentowali się kibicom podczas otwartej sesji treningowej w Gdyni. W niedzielę ćwiczyli na boisku bocznym Gdyńskiego Centrum Sportu. Dla łowców autografów była to okazja, by zdobyć podpisy swoich ulubionych piłkarzy.

Przez weekend zmieniali auta w campery

Dla wszystkich marzących o wakacyjnych podróżach we własnym camperze, w weekend odbyły się warsztaty Van Life. Uczestnicy projektowali zabudowy kempingowe pozwalające przeistoczyć zwykły pojazd w komfortowy wakacyjny domek na kółkach dla dwóch osób.