Uatrakcyjnij przestrzeń miejską!

Gdynia poszukuje kolejnych pomysłów na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej. Do 10 lipca potrwa nabór wniosków do nowej edycji miejskiego konkursu, dzięki któremu przestrzeń Gdyni stanie się jeszcze bardziej przyjazna.

//fot.facebook.com

 

Zamysłem konkursu jest stworzenie w Gdyni miejsc wyjątkowych i charakterystycznych, które sprawią, że miasto stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.

- Celem tej inicjatywy jest estetyzacja przestrzeni publicznej poprzez wprowadzenie w tkankę miejską wyjątkowych obiektów – wzorowych przykładów wzornictwa przemysłowego lub grafiki użytkowej. Chcielibyśmy, aby poprzez realizację projektów konkursowych na mapie Gdyni powstały charakterystyczne punkty, rozpoznawane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów – mówi Paulina Kisiel z Centrum Designu Gdynia, które koordynuje przedsięwzięcie w imieniu miasta.

Centrum Designu Gdynia od kilku lat organizuje konkurs, którego celem jest kształtowanie przyjaznej przestrzeni publicznej. Dzięki przekazanym na ten cel dotacjom udało się zrealizować szereg projektów, m.in. neonowy miejski „witacz” w Redłowie (Stowarzyszenie Traffic Design), Projekt Witomino - koncepcję miejskiego ogrodu w tej dzielnicy (Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto) oraz instalacje zachęcające do spędzania wolnego czasu w przestrzeni miejskiej - Gdynia Playground 2015: inter: AKCJA! (Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo).

- Trwający aktualnie konkurs to kontynuacja naszych wcześniejszych działań. Zależy nam, aby wykreowana w ten sposób przestrzeń miejska charakteryzowała się najwyższym poziomem użyteczności, estetyki i trwałości – mówi Paulina Kisiel z Centrum Designu Gdynia.

Swoje pomysły mogą składać podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 47 480,00 złotych.
 
Więcej informacji na stronie: www.centrumdesignu.gdynia.pl.

 

Marta Jaszczerska

e-mail: m.jaszczerska@gdynia.pl

27.06.2017 14:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Otwarte miasto, otwarte dane

Gdynia, podążając wzorem europejskich standardów, otwiera zasoby z danymi publicznymi. Dołącza tym samym do niewielkiego grona polskich miast publikujących zbiory danych miejskich. Nowy portal www.otwartedane.gdynia.pl jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych działalnością samorządu. Przyda się on również tym, którzy poszukują danych potrzebnych do pracy czy rozwijania innowacyjnych pomysłów.

Morskie legendy w GCF

Miłośnicy morskich przygód i fascynujących opowieści będą zachwyceni. W środę 28 czerwca w Gdyńskim Centrum Filmowym startuje pierwszy Przegląd Filmów Morskich w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Wstęp wolny.