Bezpłatne treningi kolarskie dla przyszłych Ironmanów

2 lipca rozpocznie się w Gdyni cykl bezpłatnych treningów kolarskich, przygotowujących do startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Zajęcia będą odbywały się do 30 lipca pod okiem byłego trenera kadry narodowej, Piotra Nettera.

// fot. Gdyńskie Centrum Sportu

 

Treningi pływackie salfish swimnights, które organizujemy już kolejny rok cieszą się wśród zawodników ogromną popularnością. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw potrzebom uczestników ENEA Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife izapraszamy na cykl treningów kolarskich - mówi Michał Drelich dyrektor zawodów. - Wiemy, że do Gdyni przyjedzie wielu debiutantów. Poprzez wspólne treningi chcemy pomóc im przygotować się do startu i zapoznać z trasą wyscigu - dodaje.

 

Spotkania będą odbywać się co 2 tygodnie, w niedzielę o godz. 8.00. Terminy: 2 lipca, 16 lipca, 30 lipca.

 

Treningi pod względem tempa będą dopasowane do uczestników. Na miejscu zbiórki nastąpi podział na maksymalnie 20 osobowe grupy, podzielone według poziomu zaawansowania. 

 

Miejsce zbiórki: Gdynia, parking przy ulicy Kartuskiej, w pobliżu skrzyżowania Morskiej z Kartuską (10,1 km trasy wyścigu). Godzina wyjazdu: 8.00, zakończenie po ok. 2.10-2.30.

 

Trasa treningu: ok. 65 km, w tym 58 km po trasie kolarskiej Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife, zgodnie z kierunkiem jazdy podczas wyścigu. Treningi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Obowiązkowa wcześniejsza rejestracja rozpocznie się 26 czerwca na stronie slotmarket.pl.

 

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife to najwięskze zawody triathlonowe w Europie Śordkowo-Wschodniej. W zawodach startuje co roku ok. 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl.

 

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

27.06.2017 16:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Nadciąga festiwal Gdynia Design Days, a z nim #sztorm

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.

Uatrakcyjnij przestrzeń miejską!

Gdynia poszukuje kolejnych pomysłów na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej. Do 10 lipca potrwa nabór wniosków do nowej edycji miejskiego konkursu, dzięki któremu przestrzeń Gdyni stanie się jeszcze bardziej przyjazna.

Nowy mural na Oksywiu już jest

Zapraszamy mieszkańców Oksywia do ogrodu przy powstającym Domu Sąsiedzkim, przy ul. Śmidowicza 49. We wtorek (27 czerwca) zaprezentowane zostanie tam… Społeczne Graffiti. Mural zaprojektował i wykonał Michał Tubielewicz – grafik, laureat konkursu pn. „Inna Perspektywa”. Wydarzeniu będzie towarzyszył dzielnicowy piknik z wieloma atrakcjami, m.in. warsztatami plastycznymi.