Gdynia – miasto otwarte na muzykę

Mimo, że centrum wydarzeń festiwalu Open’er są Babie Doły, openerowa scena stanie także w samym centrum Gdyni. Na czas festiwalu (28.06-1.07) muszla koncertowa na placu Grunwaldzkim u stóp Kamiennej Góry zamieni się w tzw. Open Stage. Każdy chętny będzie mógł posłuchać tam muzyki na żywo – całkowicie bezpłatnie.

Gdynia Open Stage na placu Grunwaldzkim // fot. M. Kowalski

Na trawniku, rozciągającym się pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym, wszyscy gdynianie i turyści będą mogli usłyszeć wybranych artystów występujących na tegorocznym festiwalu Open’er. Koncerty będą startować o godz. 11.30 i potrwają do 15.30 – we wszystkie festiwalowe dni, przed rozpoczęciem koncertów na lotnisku w Kosakowie. Na Open Stage wystapią m.in. Bownik, Mery Spolsky, Buslav czy Felix The Baker. Szczegółowy rozkład koncertów na plakacie poniżej. Oprócz muzyki, do dyspozycji wszystkich odwiedzających będą także leżaki i specjalnie przygotowana do wypoczynku murawa.

 

 

 

Zaś na terenie samego festiwalu dla wszystkich openerowiczów miasto przygotowało specjalna Strefę Gdynia. Spotkamy tam twórczość Augustusa F. Shermana, pracownika Biura Rejestracyjnego Stacji Imigracyjnej na słynnej wyspie Ellis i dziełem jego życia – „Atlasem imigranta”. Tworzą go portrety przybyszów do Ameryki niemal z całego świata wykonane na początku XX wieku. Z kolei dla miłośników aktywnego spędzania czasu, na terenie festiwalu Gdynia uruchamia Strefę Sportu.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

28.06.2017 11:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Zdobywca filmowych nagród znowu w Gdyni

Zdobywca aż czterech nagród 14. edycji Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity ponownie zagości w Gdyńskim Centrum Filmowym. Pokaz specjalny filmu Ferasa Fayyada „Ostatni w Aleppo” odbędzie się w piątek 30 czerwca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z niezwykłym gościem – dr Ziadem Abou Salehem.

Open’er 2017 czas start!

Tłumy młodych ludzi na ulicach, wakacyjny klimat unoszący się w powietrzu – to jasny znak, że do Gdyni zawitała kolejna edycja festiwalu Open’er – największego festiwalu muzycznego w naszym kraju. Czterodniowa impreza rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 1 lipca. Co czeka w tym roku na jej uczestników? Po pierwsze szereg koncertów światowej sławy gwiazd – m.in. Radiohead, Foo Fighters, The XX czy The Weekend – ale nie tylko.

Kanadyjskie historie Polaków w Muzeum Emigracji

Kanadyjczycy 1 lipca będą obchodzili wyjątkowe święto - 150 lat istnienia swojej państwowości. Z tej okazji Muzeum Emigracji w Gdyni we współpracy z ambasadą Kanady w Warszawie przygotowało wystawę czasową poświęconą Polakom w Kraju Klonowego Liścia.