Kino Letnie pod wieczornym niebem

Wraz z nadejściem lata zbliża się siódma już edycja Kina Letniego w Orłowie. W magicznym otoczeniu mola, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek, od 4 lipca do 8 sierpnia, od godz. 21.30.

Tradycyjnie wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach, jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe.

Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina są alternatywą dla sezonu hitów prezentowanych w tym czasie w multipleksach, wypełnieniem pewnej luki repertuaru kin studyjnych, ale również okazją na nadrobienie zaległości, gdyż pokazujemy również filmy sprzed kilku lat. - mówi Anna Kądziela-Grubman, selekcjoner i kurator projektu.

W tym roku na Scenie Letniej będzie można zobaczyć sześć projekcji. Spotkania ze światowym kinem otworzy film Nienasyceni włoskiego mistrza nastroju Luca Guadagnino (Jestem miłością) z niesamowitymi kreacjami Tildy Swinton, Ralpha Finnesa, Dakoty Johnson. To przesycony erotyzmem melodramat w rytmie największych przebojów The Rolling Stones i zniewalających pejzaży śródziemnomorskiej Sycylii, doceniony przez międzynarodową krytykę na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji.

W repertuarze znalazł się także ubiegłoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes Ja, Daniel Blake, zabawne, poruszające i chwytające za serce dzieło Kena Loacha, ostatni obraz Pedro Almdóvara Julieta - hiszpański kandydat do Oscara oraz zdobywca Oscara w głównej kategorii, czyli Moonlight w reż. Barry Jenkinsa.

W programie nie zabrakło również absolutnego przeboju tegorocznych kin - włoskiej komedii Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Paolo Genoveze, opowiadającego historię grupy przyjaciół, którzy dzięki przewrotnej zabawie z telefonami komórkowymi, odkrywają przed sobą własne tajemnice czy To tylko koniec świata Xaviera Dolana - uważanego za złote dziecko współczesnej kinematografii.

Wszystkie pokazy odbywać się będą na Scenie Dużej. W przypadku złej pogody pokazy zostaną przeniesione na zadaszoną Małą Scenę.

Program:

04.07 / Nienasyceni (A Bigger Splash), reż. Luca Guadagnino, Francja, Włochy, 2015, 120 min,

11.07 / Ja, Daniel Blake (I, Daniel Blake), reż. Ken Loach, Wielka Brytania, Francja, 2016, 110 min,

18.07 / Julieta reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania, 2016, 96 min,

25.07 / Moonlight reż. Barry Jenkins, USA, 2016, 111 min,

01.08 / To tylko koniec świata (Juste la fin du monde), reż. Xavier Dolan, Francja, Kanada, 2016, 97 min,

08.08 / Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (Perfetti sconosciuti), reż. Paolo Genovese, Włochy, 2016, 97 min.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.kinoletnie.info

Scena Letnia Gdynia Orłowo, Scena Duża, godzina 21.30.
Wstęp 10 zł. Sprzedaż biletów na seanse filmowe bezpośrednio przed projekcjami.

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

30.06.2017 06:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Zdobywca filmowych nagród znowu w Gdyni

Zdobywca aż czterech nagród 14. edycji Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity ponownie zagości w Gdyńskim Centrum Filmowym. Pokaz specjalny filmu Ferasa Fayyada „Ostatni w Aleppo” odbędzie się w piątek 30 czerwca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z niezwykłym gościem – dr Ziadem Abou Salehem.

Program wsparcia rodzin zastępczych na szóstkę z plusem

Wszechstronna pomoc samorządu dla rodzin zastępczych, otwarcie nowej, unikatowej w skali kraju wysokospecjalistycznej placówki oraz malejąca liczba dzieci trafiających do systemu pieczy zastępczej to tylko niektóre z efektów Gdyńskiego Programu Wsparcia Rodziny i Rozwoju Pieczy Zastępczej. Od lat w naszym mieście udaje się wprowadzać standardy zdecydowanie wcześniej niż wymagają tego ogólnopolskie przepisy. Dzięki temu Gdynia stała się wzorem dla innych miast, czego wyrazem są liczne nagrody i wyróżnienia. W środę rada miasta uchwaliła kontynuację programu na lata 2017-19.

Open’er 2017 czas start!

Tłumy młodych ludzi na ulicach, wakacyjny klimat unoszący się w powietrzu – to jasny znak, że do Gdyni zawitała kolejna edycja festiwalu Open’er – największego festiwalu muzycznego w naszym kraju. Czterodniowa impreza rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 1 lipca. Co czeka w tym roku na jej uczestników? Po pierwsze szereg koncertów światowej sławy gwiazd – m.in. Radiohead, Foo Fighters, The XX czy The Weekend – ale nie tylko.