Ulica Nowowiczlińska zostanie poszerzona

Na początku lipca w dzielnicy Dąbrowa rozpocznie się przebudowa, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy na skrzyżowaniu ulic Nowowiczlińskej i Rdestowej.Prace potrwają około dwóch miesięcy.

//fot.www.google.mapy.pl

 

Roboty związane z poszerzeniem ul. Nowowiczlińskiej w rejonie przystanku autobusowego  przy ul. Rdestowej rozpoczną się 3 lipca. Z ulicy Nowowiczlińskiej zostanie wyznaczony lewoskręt w ul. Rdestową, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy.
 
- W ramach przebudowy wykonane będzie poszerzenie ul. Nowowiczlińskiej oraz związana z tym przebudowa sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej. Roboty zasadnicze prowadzone będą w ciągu dnia przy czasowym zawężaniu pasów ruchu, uwzględniając bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz względy technologiczne. Przewidziane jest nocne wykonywanie prac, które mogą sprawiać największe niedogodności – mówi Andrzej Ryński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni.
 
Koszt remontu wyniesie około 350 000 zł. Przeprowadzany będzie przez firmę WPRD Gravel Sp. z o.o.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Zarząd Dróg i Zieleni

 

 

Marta Jaszczerska

e-mail: m.jaszczerska@gdynia.pl

29.06.2017 12:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Kino Letnie pod wieczornym niebem

Wraz z nadejściem lata zbliża się siódma już edycja Kina Letniego w Orłowie. W magicznym otoczeniu mola, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek, od 4 lipca do 8 sierpnia, od godz. 21.30.

Z gdyńskich ulic znikają komunistyczni patroni

26 kwietnia Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniającą nazwy ulic, które mają komunistycznych patronów. Dla mieszkańców oznacza to, że wymienione zostaną tabliczki adresowe, przemalowane nazwy ulic na elewacjach budynków, zmieni się oznakowanie przystanków autobusowych oraz zaktualizowane zostaną komunikaty w komunikacji miejskiej. Część działań jest już w toku.

Open’er Festival 2017 #wGdyni – Dzień pierwszy

Kogo w tym roku gościła Gdynia podczas pierwszego dnia festiwalu? Na scenach wystąpili m.in.: Royal Blood, Michael Kiwanuka, James Blake, Solange, Rae Sremmurd i długo wyczekiwani przez polskich fanów Radiohead. Thom Yorke i spółka wprowadzili publiczność w nostalgiczny nastrój. Goście festiwalu to również teatromaniacy, czego dowiodły długie kolejki na spektakle. Popularnością cieszyła się także gdyńska strefa, w której można było odetchnąć od muzycznej bieganiny pomiędzy scenami.