Skaner żylny dla redłowskiego szpitala

Oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni otrzymał skaner żylny oraz trzy pulsoksymetry. Aparatura zwiększy komfort małych pacjentów i znacząco usprawnią pracę personelu medycznego.

//fot. Lechosław Dzierżak

 

Skanery żylne służące do lokalizowania podskórnych naczyń krwionośnych pozwalają w precyzyjny, a przez to mniej bolesny i szybszy sposób dokonywać wkłuć. A do tego odwracają uwagę najmłodszych pacjentów od tej przykrej dla nich czynności. Aparat udało się zakupić dzięki społecznej zbiórce. 
 
- O potrzebie takiego urządzenia dowiedziałam się zupełnie przypadkowo u fryzjera, gdzie spotkałam Ewę Leśko, pielęgniarkę z redłowskiego szpitala. Opowiedziała mi o tym sprzęcie i o tym jak bardzo jest on potrzebny małym pacjentom. Postanowiłam pomóc. Tak właśnie powstała akcja „Skaner dla chirurgii dziecięcej w Gdyni”. W akcję aktywnie włączyły się także Fundacja Siepomaga, Fundacja Pomocy Społecznej na rzecz Dzieci „Pan Władek”, a także Agencja reklamowa You'll - marketing + branding, która przygotowała nam materiały reklamowe. Natomiast patronat medialny nad akcją objął Dziennik Bałtycki. Po pół roku dysponowaliśmy odpowiednią kwotą, aby móc dokonać zakupu – mówi Natalia Barembruch, jedna z inicjatorek akcji.

Skaner żylny kosztował ok. 25 tys. zł. Podczas zbiórki udało się zebrać ok. 30 tys. złotych. W związku z tym zdecydowano o zakupie trzech pulsoksymetrów.
 
- Pulsoksymetry służą do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Szpital Morski w Gdyni posiadał tylko trzy takie aparaty, a codziennie potrzebuje ich sześcioro małych pacjentów. Teraz każde dziecko będzie miało swój pulsoksymetr – tłumaczy Natalia Barembruch.
 
Organizatorzy akcji już zapowiadają kolejną. Tym razem zbiórka przeznaczona będzie na zakup sprzętu dla oddziału neonatologicznego w Gdyni.

 

Marta Jaszczerska

e-mail: m.jaszczerska@gdynia.pl

29.06.2017 09:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Kino Letnie pod wieczornym niebem

Wraz z nadejściem lata zbliża się siódma już edycja Kina Letniego w Orłowie. W magicznym otoczeniu mola, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek, od 4 lipca do 8 sierpnia, od godz. 21.30.

35. urodziny Daru Młodzieży

4 lipca Dar Młodzieży obchodzić będzie 35-lecie służby. Z tej okazji o godz.13:00 przy Nabrzeżu Pomorskim odbędą się rocznicowe obchody. Tego dnia zostanie też podniesiona nowa, biało-czerwona bandera o powierzchni 40 metrów kwadratowych, będąca prezentem od miasta Bydgoszcz.

Komitet Rewitalizacji – do dzieła!

Wkrótce w Gdyni zostanie zawiązana specjalna grupa, której zadaniem będzie nadzór nad rewitalizacją sześciu obszarów miasta. Komitet Rewitalizacji będzie również doradzał prezydentowi Gdyni w najważniejszych sprawach związanych z realizacją tego procesu. W środę 28 czerwca radni przyjęli regulamin powoływania i pracy zespołu.