Trwają zapisy do Biegu Urodzinowego Gdyni

Świętować 88. rocznicę nadania Gdyni praw miejskich można na różne sposoby. Jednym z nich jest bieganie. Ruszyły zapisy do tradycyjnego Biegu Urodzinowego, który w tym roku odbędzie się 8 lutego. Zgłaszać się można do 27 stycznia. Czy znów padnie rekord frekwencji?

// fot. GOSiR

10-kilometrowy Bieg Urodzinowy od kilku lat jest częścią obchodów rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy z całego kraju, co doskonale pokazują statystyki. Dość powiedzieć, że w 2010 roku ukończyły go 383 osoby, 2 lata temu do mety dobiegło 1458 osób, a w ubiegłym roku aż 2240. Ile osób stanie na starcie, by uczcić 88. urodziny Gdyni? Możliwe, że po raz kolejny więcej niż dotychczas. Zapisy ruszyły 10 stycznia, a na liście są już 1193 osoby!


Koszt uczestnictwa to 30 zł, a rejestrować się można na stronie www.biegurodzinowy.sts-timing.pl

10 kilometrów to optymalny dystans – złoty środek godzący ambicje profesjonalistów i amatorów. Dla początkujących nie stanowi bariery nie do pokonania, a doświadczeni biegacze z ochotą powalczą o wyśrubowanie życiowych rekordów.

Uczestnicy będą mieli do przebycia dobrze znaną z ubiegłego roku trasę, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start i meta znajdują się na wysokości ORP Błyskawica. Peleton biegaczy ruszy najpierw w okolice portowe – ulicami Waszyngtona, Św. Piotra, Tadeusza Wendy i Polską, aż do Węzła Ofiar Grudnia ’70, skąd skieruje się z powrotem do Śródmieścia ulicą Janka Wiśniewskiego. Potem przebiegnie obok Miejskiej Hali Targowej ulicą Jana z Kolna, by ponownie ulicami Tadeusza Wendy, Św. Piotra i Waszyngtona dotrzeć do Skweru Kościuszki. Stamtąd trasa wiedzie ulicą Świętojańską w stronę Urzędu Miasta, al. Marsz. Piłsudskiego na Bulwar Nadmorski i do mety Molo Południowym.    

W ramach Biegu Urodzinowego rozegrane zostaną również imprezy towarzyszące: Marsz Urodzinowy Nordic Walking i biegi młodzieżowe. Organizatorem wszystkich jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, który poszukuje osób chętnych, by zostać wolontariuszami podczas Biegu Urodzinowego. Więcej informacji tutaj.

14.01.2014 06:00 Ocena: 4

Zobacz także:

Za mundurem uczniowie sznurem

Czy młodzieńcze marzenie o pracy w Policji można zrealizować już w Ogólniaku? W Gdyni tak! Od dziś, w V Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Stanisława Dąbka oficjalnie działa klasa o profilu policyjnym. Co ciekawe, nauką są zainteresowani nie tylko chłopcy.

Gdynia zagrała w Orkiestrze

W orkiestrze otwartych serc po raz 22. zagrał cały kraj – zagrała też Gdynia. Choć aura miejscami nie rozpieszczała, było bardzo gorąco!

Młodzi arkowcy w tym roku wyjątkowo gościnni

Sporą gościnnością wykazali się młodzi piłkarze Arki. W jubileuszowej – piętnastej – edycji Arka Gdynia Cup, pierwsza drużyna żółto-niebieskich (rocznik 2001) zajęła ósme, a druga (rocznik 2002) dwunaste miejsce. Wygrała Lechia Gdańsk, która w finale pokonała Everton Liverpool 2-1.