Zamień eRatusz na gdynia.pl. Pobierz nową gdyńską aplikację

Po całkowitej odmianie strony www.gdynia.pl przyszedł czas na współgrającą z nią miejską aplikację. Od 1 lipca bieżącego roku dostępna do pobrania będzie bezpłatna „apka” gdynia.pl, która zastąpi prezentujący codziennie bieżące informacje z Gdyni eRatusz. Dziś 30 czerwca jest ostatnim dniem publikowania w eRatuszu nowych informacji.

30.06.2017 Czytaj wiecej

Weekend po gdyńsku

Tłumy młodych ludzi na ulicach, wakacyjny klimat unoszący się w powietrzu – to jasny znak, że do Gdyni zawitała kolejna edycja festiwalu Open’er – największego festiwalu muzycznego w naszym kraju. Czterodniowa impreza potrwa do soboty 1 lipca.

30.06.2017 Czytaj wiecej

Open’er Festival 2017 #wGdyni – Dzień drugi

Za nami drugi dzień prawdziwego muzycznego szaleństwa na Open`er Festival. Czwartkowe granie otworzył występ Charli XCX oraz rapera G-Eazy. Wspaniały koncert i świetną zabawę zapewnił rockowy duet The Kills, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. Jednak bez wątpienia gwiazdą dnia byli Foo Fighters, którzy rozgrzali tłum do czerwoności. Wraz z Davem Grohlem - liderem grupy i byłym członkiem słynnej Nirwany – fani zaśpiewali największe hity zespołu. Elektryzujące kawałki oraz rewelacyjny kontakt muzyków z publicznością zapewnił wszystkim niezapomniane wrażenia.

30.06.2017 Czytaj wiecej

Kino Letnie pod wieczornym niebem

Wraz z nadejściem lata zbliża się siódma już edycja Kina Letniego w Orłowie. W magicznym otoczeniu mola, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek, od 4 lipca do 8 sierpnia, od godz. 21.30.

30.06.2017 Czytaj wiecej

Zdobywca filmowych nagród znowu w Gdyni

Zdobywca aż czterech nagród 14. edycji Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity ponownie zagości w Gdyńskim Centrum Filmowym. Pokaz specjalny filmu Ferasa Fayyada „Ostatni w Aleppo” odbędzie się w piątek 30 czerwca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z niezwykłym gościem – dr Ziadem Abou Salehem.

29.06.2017 Czytaj wiecej

Osiem razy większy projekt Budżetu Obywatelskiego

Amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu na Chwarznie-Wiczlinie na pewno zwrócili uwagę na prace prowadzone w dzielnicy. Siłownia zewnętrzna już jest gotowa, a budowa łącznie około 1,3 kilometra ścieżek rowerowych zbliża się do końca. Te inwestycje to nic innego jak realizacja jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2015. W mocno poszerzonym zakresie!

23.06.2017 Czytaj wiecej

Wielka Brytania ma Beara Gryllsa, a Gdynia Rafała Króla

Przemierzyłem cały świat – może o sobie powiedzieć Rafał Król, gdyński podróżnik, który opowiada o swoich przygodach w odległych zakątkach świata. Jeśli ktoś planuje dalekie wojaże i chciałby wiedzieć, jak się ubrać na pustynię, a na co uważać w dżungli czy na lodowcu, to Rafał zna na te pytania odpowiedź.

17.06.2017 Czytaj wiecej

Świętujemy 30. rocznicę wizyty papieża w Gdyni

W najbliższą niedzielę na placu przy Akwarium Gdyńskim odbędzie się koncert upamiętniający 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Gdyni. Wystąpią Natalia Szroeder, Muniek Staszczyk, Natalia Kukulska, Rafał Brzozowski, Anna Jurksztowicz, Mieczysław Szcześniak oraz Elbląska Orkiestra Kameralna i Polski Chór Kameralny Jana Łukaszewskiego.

08.06.2017 Czytaj wiecej

Korzeniowski vs. Korzeniowski na gdyńskim Ironmanie

Dwaj wielcy sportowcy, to samo nazwisko i jeden cel. Robert i Paweł Korzeniowscy zmierzą się ze sobą podczas gdyńskich zawodów trathlonowych z serii IRONMAN 70.3 w charytatywnym pojedynku. Obaj zawodnicy intensywnie przygotowują się do zawodów, a w ostatnim czasie wspólnie podjęli się treningu sprinterskiego.

04.06.2017 Czytaj wiecej

Rosną przystanki PKM-ki w Gdyni

Trwają intensywne prace przy budowie przystanków PKM w Gdyni. Na Karwinach nad torami wzniesiona już została bramownica, zaś wkrótce rozpocznie się budowa ponad 23-metrowej kładki, która połączy oba perony. Na miejsce zostały dostarczone elementy konstrukcji małych, szklanych wiat peronowych. Ponadto trwa montaż elementów ozdobnych wiat przystankowych.

02.06.2017 Czytaj wiecej

Gdynia wysoko w rankingu najbezpieczniejszych miast

Fundacja im. Roberta Schumana przy współpracy z Polityką Insight opublikowała właśnie raport „Europolis. Bezpieczne i otwarte miasta”. Klasyfikuje on 66 polskich miast na prawach powiatu pod kątem bezpieczeństwa ekonomicznego, publicznego, komunikacyjnego czy otwartości na innych. W rankingu głównym Gdynia zajęła 5. miesjce.

02.06.2017 Czytaj wiecej

Weekend po gdyńsku

Lato prawie zawitało do Gdyni na dobre, dlatego zajęć w plenerze nie brakuje. W ten weekend szczęśliwi będą zarówno wielbiciele książek, biorąc udział w drugim Weekendzie Literackim, jak i muzyki podczas Gdynia Blues Festival. Nie zabraknie też atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka w Gdyni.

02.06.2017 Czytaj wiecej

Wskocz na pokład Stena Spirit

Raz w roku Stena Line organizuje Dzień Otwarty dla zwiedzających. Jest to nie tylko okazja, aby zwiedzić statek Stena Spirit od środka i zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla turystów, ale także skorzystać z wielu specjalnie przygotowanych atrakcji. Na pokład promu będzie można wejść w piątek 2 czerwca w godz. 11.30-18.00. Wstęp wolny.

31.05.2017 Czytaj wiecej

Prestiżowe spotkanie ministrów kultury w Gdyni

Przez dwa dni, 1 i 2 czerwca, Gdynia będzie gospodarzem spotkania ministrów kultury państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Przedstawiciele rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier rozmawiać będą o budowaniu spójnego wizerunku i tożsamości kulturowej państw członkowskich. Ministrowie wybiorą również laureata Międzynarodowej Nagrody Wyszehradzkiej za 2016 rok. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni.

30.05.2017 Czytaj wiecej

Prof. Jan Łopuski odznaczony

Profesor Jan Łopuski, gdyniani, oficer Armii Krajowej i naukowiec, został odznaczony Krzyżem 70-lecia Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. O przyznanie odznaczenia wystąpił Okręg Toruński Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Medal wręczył profesorowi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

30.05.2017 Czytaj wiecej

Nadchodzi 2. Weekend Literacki

Nadchodzi 2. Weekend Literacki Miasta Słowa będący prawdziwym świętem czytelników. W ramach festiwalu literackiego zaplanowano warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami. Impreza odbywać się będzie w dniach 2-3 czerwca w różnych częściach miasta.

30.05.2017 Czytaj wiecej

Miejskie Hale Targowe odzyskują przedwojenny blask

W najbliższych tygodniach rozpocznie się kolejny etap modernizacji Zespołu Miejskich Hal Targowych. To jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków w Gdyni.

26.05.2017 Czytaj wiecej

Błękitna flaga dla kąpieliska Śródmieście oraz Mariny Gdynia

Decyzją międzynarodowego jury w Kopenhadze Błękitna Flaga pozostaje w Gdyni na kolejny sezon. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały kąpielisko Gdynia Śródmieście oraz przystań jachtowa Marina Gdynia.

25.05.2017 Czytaj wiecej

Mural z dziecięcych marzeń

W Gdyni jest ich blisko 50 i zdobią zarówno kluczowe i popularne miejsca w mieście, jak i te, które nie zawsze są dostępne dla oka spacerowicza. Murale to dzieła artystyczne, z którymi każdy i to codziennie może obcować. Wczoraj nasze miasto oficjalnie wzbogaciło się o nowy promieniujący dziecięcym entuzjazmem mural. Nic dziwnego, ponieważ jego twórcy inspirowali się swoimi marzeniami.

25.05.2017 Czytaj wiecej

Filmowcy dla rodzin zastępczych - „Zwyczajna rodzina”

Od 22 maja ruszyła w Gdyni kampania „Zwyczajna rodzina”, propagująca ideę rodzicielstwa zastępczego. Oparta jest na trzech krótkich filmach, które stworzyli młodzi reżyserzy, absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Elżbieta Benkowska i Adrian Apanel.

23.05.2017 Czytaj wiecej
Starsze newsy