Site Overlay

Gdynia – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie

Wypoczynek na plaży, świeża ryba, pływanie statkiem czy żaglówką, spacery, a może najbardziej prestiżowe wydarzenia filmowe? W Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie – również wielbiciele najbardziej nietypowych atrakcji.

Gdynia jest miastem bardzo młodym – nie skończyła nawet 100 lat. Jest jednak niezwykle różnorodna. Mieszka tutaj mnóstwo osób o wszechstronnych zainteresowaniach – od wielbicieli sportu po fanów kultury wyższej. Dzięki temu zarówno turyści, jak i mieszkańcy Gdyni nie mogą się nudzić. Każde popołudnie można spędzić w ciekawy sposób. Jednego dnia można wybrać się na spacer do Redłowa i Orłowa, drugiego na jogging do portu, trzeciego na premierę filmu w Gdyńskim Centrum Filmowym, a czwartego dnia odwiedzić którąś z knajpek na ulicy Świętojańskiej. W weekendy warto wybrać się do aquaparku w Redzie, na spacer po wydmach w Łebie czy na jarmark w Gdańsku. 

W Gdyni regularnie organizowane są ciekawe wydarzenia, nie tylko związane z morzem. Wielbiciele lotnictwa mogą wybrać się na piknik lotniczy, podczas którego można zwiedzić i zobaczyć najlepsze polskie samochody wojskowe, a także otrzymać darmową Grochówkę czy chleb  z mobilnego pieca wojskowego. Bardzo ważnym punktem jest także Festiwal Filmów Fabularnych. Gdynię odwiedzają wtedy najwięksi artyści – nie tylko aktorzy, ale też scenarzyści czy reżyserzy. 

Jak widać, Gdynia to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko fani plażowania, ale też zwolennicy bardziej nietypowych atrakcji, które można spotkać tylko w tym pięknym, nadmorskim mieście.