Site Overlay

Jak spędzić weekend w Gdyni?

Nie masz czasu na długi urlop i nad morzem możesz spędzić tylko weekend? Zastanawiasz się, którą nadmorską miejscowość wybrać, aby jak najlepiej spożytkować czas? Zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie spędzenie weekendu w Gdyni – na turystów czeka tutaj wiele atrakcji, a każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań i upodobań. 

Gdynia to miasto, które aż zachęca do tego, aby przyjechać tutaj przynajmniej raz w roku. Już w chwili, kiedy wysiądziesz z pociągu, zdasz sobie sprawę, że to była dobra decyzja. Świeże powietrze, które błyskawicznie orzeźwia i wypełnia ludzi energią, to jeden z największych plusów odpoczynku w Gdyni. Większość ludzi, którzy po raz pierwszy odwiedzają miasto, pierwsze kroki kieruje na plażę w centrum. Z lewej strony znajduje się port, a ogromne statki, które przypłynęły do Polski, robią duże wrażenie. Po drugiej stronie rozciąga się widok na Sopot i Gdańsk. Wystarczy przejść kawałek plażą, aby dotrzeć  do ogromnych klifów, które wyglądają spektakularnie. Kilometr spaceru i można wdrapać się na jeden z klifów i dojść nimi aż do Sopotu, gdzie można odpocząć chwilę na molo przed dalszą wędrówką. Co ważne, odwiedzając Gdyni, można zostawić w domu kompleks witamin i minerałów – ogromna ilość powietrza pełnego jodu i zdrowe ryby prosto z połowów w Mechelinkach to dobra alternatywa dla suplementów diety. 

Weekend w Gdyni to jednak nie tylko spacery. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie Gdyńskiego Akwarium. Można tu podziwiać piękne gatunki ryb, a także dowiedzieć się sporo na temat ekologii i połowów. Warto również udać się na ulicę Świętojańską. Znajdują się tam setki miłych knajp, w których można odpocząć i zjeść coś pysznego. 

Jak widać, w Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie. Pociągiem z Warszawy można tu dojechać zaledwie w trzy godziny, dlatego warto zdecydować się na spędzenie co najmniej weekendu w tym pięknym mieście.